“Ale Granda” – zobacz making of albumu Brodki z okazji 10-lecia płyty


18 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

W tym roku album Granda Brodki obchodzi swoje okrągłe 10 urodziny. Z tej okazji artystka przygotowała szereg niespodzianek, w tym specjalny film, ukazujący making of płyty.

Granda i jej przełomowość dla polskiej sceny muzycznej

Granda to zdecydowanie jeden z najbardziej przełomowych albumów dla polskiej muzyki. Co więcej, mimo upływu dekady od jego wydania – wciąż się nie zestarzał. Ukazał się 20 września 2010 roku i dokładnie tego dnia, dziesięć lat później wróciliśmy do niego wspomnieniami, dokonując analizy jego wpływu na polską scenę, o czym więcej przeczytacie tutaj:

Sprawdź również: Jak Brodka dokonała przełomu w polskim popie. 10 lat „Grandy”

10 lat Grandy Brodki

Jak się okazuje, sama Brodka również nie zapomniała o swoim niecodziennym jubileuszu. W związku z wyjątkowymi urodzinami jednej z najważniejszych płyt na swoim koncie, przygotowała dla fanów szereg niespodzianek z nią związanych.

Brodka – Granda, posłuchaj albumu

Granda na limitowanym, białym winylu

Albumu, który zdobył 3 najważniejsze Fryderyki 2011 roku w kategoriach: Produkcja Muzyczna, Album “Pop” i Wokalistka Roku doczekał się nowej, limitowanej edycji, która ukaże się na białym winylu, jedynie w ilości tysiąca sztuk. Premiera nowej Grandy będzie miała miejsce 9 kwietnia 2021 roku, a każdy zamówiony egzemplarz zostanie własnoręcznie ponumerowany przez artystkę. Preorder jest już dostępny tutaj.

Brodka - Granda
Brodka – “Granda” na limitowanym, białym winylu

Kulisy powstawania albumu Granda Brodki

To jednak nie wszystko. Dziś swoją digitalową premierę ma również film Ale Granda będący ponad 40-minutowym making ofem albumu Brodki, który do tej pory dostępny był jedynie na płycie DVD dołączonej do limitowanej edycji albumu.

Film w reżyserii Quentina Carenzo zagląda z kamerą do rodzinnego domu Moniki, do studia w Teatrze na Woli, śledzi przebieg „góralskich eksperymentów”, nagrań wokalnych i instrumentalnych. To chwilami zabawny, chwilami sentymentalny, czasem ironiczny, portret grupy ludzi, która spędziła kilka miesięcy w intymnej, przyjacielskiej relacji ze sobą i z muzyką. Pokazuje on proces tworzenia Grandy od początków, aż po tak zwany final touch. Prawdziwa gratka dla fanów niezwykłego talentu Brodki. Nie przegapcie!

Brodka – Ale Granda, making of albumu Granda, zobacz film

W tym roku album Granda Brodki obchodzi swoje okrągłe 10 urodziny. Z tej okazji artystka przygotowała szereg niespodzianek, w tym specjalny film, ukazujący making of płyty. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →