“Ale Granda” – zobacz making of albumu Brodki z okazji 10-lecia płyty


18 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

W tym roku album Granda Brodki obchodzi swoje okrągłe 10 urodziny. Z tej okazji artystka przygotowała szereg niespodzianek, w tym specjalny film, ukazujący making of płyty.

Granda i jej przełomowość dla polskiej sceny muzycznej

Granda to zdecydowanie jeden z najbardziej przełomowych albumów dla polskiej muzyki. Co więcej, mimo upływu dekady od jego wydania – wciąż się nie zestarzał. Ukazał się 20 września 2010 roku i dokładnie tego dnia, dziesięć lat później wróciliśmy do niego wspomnieniami, dokonując analizy jego wpływu na polską scenę, o czym więcej przeczytacie tutaj:

Sprawdź również: Jak Brodka dokonała przełomu w polskim popie. 10 lat „Grandy”

10 lat Grandy Brodki

Jak się okazuje, sama Brodka również nie zapomniała o swoim niecodziennym jubileuszu. W związku z wyjątkowymi urodzinami jednej z najważniejszych płyt na swoim koncie, przygotowała dla fanów szereg niespodzianek z nią związanych.

Brodka – Granda, posłuchaj albumu

Granda na limitowanym, białym winylu

Albumu, który zdobył 3 najważniejsze Fryderyki 2011 roku w kategoriach: Produkcja Muzyczna, Album “Pop” i Wokalistka Roku doczekał się nowej, limitowanej edycji, która ukaże się na białym winylu, jedynie w ilości tysiąca sztuk. Premiera nowej Grandy będzie miała miejsce 9 kwietnia 2021 roku, a każdy zamówiony egzemplarz zostanie własnoręcznie ponumerowany przez artystkę. Preorder jest już dostępny tutaj.

Brodka - Granda
Brodka – “Granda” na limitowanym, białym winylu

Kulisy powstawania albumu Granda Brodki

To jednak nie wszystko. Dziś swoją digitalową premierę ma również film Ale Granda będący ponad 40-minutowym making ofem albumu Brodki, który do tej pory dostępny był jedynie na płycie DVD dołączonej do limitowanej edycji albumu.

Film w reżyserii Quentina Carenzo zagląda z kamerą do rodzinnego domu Moniki, do studia w Teatrze na Woli, śledzi przebieg „góralskich eksperymentów”, nagrań wokalnych i instrumentalnych. To chwilami zabawny, chwilami sentymentalny, czasem ironiczny, portret grupy ludzi, która spędziła kilka miesięcy w intymnej, przyjacielskiej relacji ze sobą i z muzyką. Pokazuje on proces tworzenia Grandy od początków, aż po tak zwany final touch. Prawdziwa gratka dla fanów niezwykłego talentu Brodki. Nie przegapcie!

Brodka – Ale Granda, making of albumu Granda, zobacz film

W tym roku album Granda Brodki obchodzi swoje okrągłe 10 urodziny. Z tej okazji artystka przygotowała szereg niespodzianek, w tym specjalny film, ukazujący making of płyty. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →