materiały prasowe

Sprawa morderstwa rapera Jam Master Jaya wraca na wokandę


15 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Morderstwo Jam Master Jaya to rzecz nierozwiązana od ponad dwóch dekad. We wrześniu odbędzie się kolejna rozprawa sądowa w tej sprawie. Sprawdź.

Sprawa Jam Master Jaya

Raper z kolektywu RUN-DMC, Jam Master Jay, został zastrzelony w swoim studiu nagraniowym w 2002 roku. Miał 37 lat. Śledztwo było jak do tej pory nierozwiązane, jednak w 2020 policja postawiła oskarżenia przed dwojgiem mężczyzn – Rolandem Washingtonem i Karlem Jordanem Jr. Według magazynu AllHipHop, wybór jury do sprawy rozpocznie się 22 września, a zbieranie zeznań 4 dni później. Jeśli pandemia utrudni śledztwo, zostanie ono przeniesione na przyszły luty. Rząd przewiduje trwanie procesu na dwa tygodnie. Washington jest w trakcie odsiadki swojego wyroku za kradzież, Jordan natomiast został aresztowany w sierpniu 2020 roku. Seth DuCharme, prokurator generalny wschodniej części stanu Nowy Jork, powiedział, że przed obojgiem zostaną postawione oficjalne zarzuty morderstwa.

Zastrzelili go z zimną krwią. Nasze biuro zaczęło pracować nad tą sprawą we wczesnych latach 00′, w bardzo krótkim okresie czasu po morderstwie i od razu stanęło przed nami sporo wyzwań. Prawdę mówiąc, to była jedna z pierwszych spraw, przy których pracowałem jako prokurator generalny. Cała ekipa tak naprawdę nigdy nie poddała się nad tą sprawą. Pracowaliśmy cały czas. Teraz przyszedł moment na sprawiedliwość. Rodzina, przyjaciele i społeczność zdecydowanie na nią zasługują.

Jam Master Jay, obok Josepha Run Simmonsa i Darryla ‘DMC’ McDaniela, był częścią grupy Run-DMC, znanej za sprawą takich hitów jak It’s Tricky czy Christmas In Hollis.

Przeczytaj także: „Still D.R.E.” z miliardem wyświetleń na YouTube

Przeczytaj także: Młody raper włamał się na podwórko Diddy’ego, by wręczyć mu demo. Został aresztowany

Morderstwo Jam Master Jaya to rzecz nierozwiązana od ponad dwóch dekad. We wrześniu odbędzie się kolejna rozprawa sądowa w tej sprawie. Sprawdź. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Sprawa Jam […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →