DMX w wyjątkowy sposób uhonorowany przez, m.in. Method Mana, Griselda, Swizz Beatza i Busta Rhymesa


01 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Kto jak to, ale DMX na taki właśnie tribute sobie jak najbardziej zasłużył! Na mającej miejsce przed dwoma dniami gali BET Awards legendarnemu raperowi oddano hołd specjalnie zaplanowanym występem. Takim, który z pewnością poruszy każdego fana nieżyjącego już niestety MC z nowojorskiego Yonkers.

Tribute w stylu Ruff Ryders zakończył tegoroczną galę BET Awards

Na przestrzeni lat, niejednokrotnie już, podczas kolejnych gal wręczania nagród przyznawanych przez amerykańską stacje telewizyjną BET (Black Entertainment Television), oddawano hołd zmarłym artystom afroamerykańskiego pochodzenia. Tegoroczne wydarzenie BET Awards nie mogło zatem odbyć się bez uczczenia pamięci o zmarłym na początku kwietnia Earlu Simmonsie.

Tribute rozpoczął Method Man z kultowego Wu-Tang Clanu. Raper a apella wykonał debiutancki singiel DMX-a z 1998 roku, czyli numer Get At Me Dog. Zaangażowana melodeklamacja Mr. Metha była niejako wstępem do numeru, który następnie zagrali reprezentanci Griselda Records. Z głośników poleciał więc Hood Blues. Numer ten X wraz z Conway’em The Machine, Bennym The Butcherem i Westside Gunnem nagrał z myślą o swoim ósmym albumie. Wydawnictwo to niestety okazało się być jego ostatnim i pod tytułem Exodus ukazało się niecałe dwa miesiące po śmierci założyciela Ruff Ryders. Trio z Buffalo z kolei wykonało także fragment jednego z większych hitów Dark Man X’a, czyli niesamowicie energicznego bangera Where The Hood At z albumu Grand Champ.

BET AWARDS - DMX Tribute - Method Man
BET AWARDS – DMX Tribute – Method Man

Po reprezentacji Griselda Records na scenie pojawił się Michael K. Williams i zapewnił jeden z bardziej poruszających momentów hołdu dla DMX’a. Ucharakteryzowany na postać X-a aktor w pasjonujący sposób zinterpretował kultowy już utwór Slippin’. Odnieść można wrażenie, że ze sceny w trakcie tegorocznej gali BET Awards przemawia do nas sam Dark Man X. A to powoduje niemałe ciary!

Michael K. Williams - DMX tribute - BET Awards
Michael K. Williams – DMX tribute – BET Awards

Występ Williamsa, zakończony fragmentem X Gon’ Give It To Ya, bezpośrednio poprzedził natomiast wjazd na scenę Ruff Ryders. I co naturalne w przypadku tej ekipy, był to wjazd z niemałym impetem, a z głośników poleciał wszystkim doskonale znany Ruff Ryders Anthem. Tak właśnie żegna się speca od hitów z nowojorskich ulic! Następnie Swizz Beatz wraz ze składem The LOX i przy wsparciu Busty Rhymesa zagrali wspólnie przebojowe Party Up (Up In Here). Spotkało się to z ogromnym entuzjazmem wśród publiczności. Z kolei od wszystkich oddających tego dnia ten muzyczny hołd DMX-owi biło niesamowite zaangażowanie. A estyma jaką darzą zmarłego rapera wyczuwalna jest w każdej sekundzie. Tribute dla DMX-a zakończono natomiast wysłuchaniem Prayer IV w wykonaniu samego Earla Simmonsa, którą raper w 2001 roku zamieścił na płycie The Great Depression.

DMX tribute BET Awards
Bet Awards – DMX Tribute -Spliff Starr, Busta Rhymes, Swizz Beatz

Method Man, Griselda, Swizz Beatz, Busta Rhymes i inni oddają hołd DMX-owi podczas gali BET Awards

DMX zmarł w kwietniu, Exodus nastąpił po miesiącu

Earl Simmons do szpitala White Plains w Nowym Jorku trafił na początku kwietnia 2021 roku. Po tygodniowej walce o życie DMX zmarł 9 kwietnia. Raper był w trakcie prac nad swoim ósmym solowym albumem, o którego realizacji bardzo entuzjastycznie wypowiadał się na początku bieżącego roku. Wydawnictwo stanowiło również okazję powrotu X do swojej macierzystej wytwórni, czyli równie legendarnego labelu Def Jam Recordings. Swoją najnowszą płytę DMX zdążył praktycznie w całości nagrać, co umożliwiło wydanie całego materiału. Album zatytułowany Exodus, stanowiący zarazem ostatni longplay Dark Man X-a, na rynku ukazał się 28 maja.

DMX – Exodus – odsłuch

Poruszający tribute dla zmarłego w kwietniu rapera, złożny z największych hitów X-a, odbył się podczas gali BET Awards.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →