fot. Getty Images

Pośmiertny utwór DMX-a ukazał się bezprawnie? Tak twierdzi M80


27 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Minął ponad rok, odkąd opuścił nas DMX. Niedługo po śmierci rapera ukazała się pierwsza pośmiertna płyta zatytułowana Exodus. Kilka dni temu w sieci zadebiutował singiel Know What I Am. Według byłego współpracownika rapera opublikowano go bez zgody odpowiednich osób.

XRay Records nie zadbało o zgodę przed publikacją pośmiertnego singla DMX-a?

W ostatnim wywiadzie dla HipHopDX Matthew „M80” Markoff, były współpracownik DMX-a, wypowiedział się na temat ostatnich poczynań wytwórni XRay Records. Kilka dni temu w sieci wylądował singiel Know What I Am, który według Markoffa opublikowano bez zgody osób zarządzających dziedzictwem rapera. Mężczyzna twierdzi, że wokale nagrano w 2014 roku. Zmarły artysta planował nigdy ich nie udostępnić.

Zobacz: DMX w wyjątkowy sposób uhonorowany przez m.in. Method Mana, Griseldę, Swizz Beatza i Busta Rhymesa

XRay Records wzięło wokale, które nigdy nie miały być wydane, z sesji The Redemption of the Beast z 2014 roku, i przerobiło je na jakiś absurdalny shit rockowy soundscape. Właściciel wytwórni, Brian Perrera, miał nawet czelność przypisać sobie autorstwo tej słabej próby zjednania sobie wiernych fanów DMX-a, którzy zabiliby za to, żeby mieć do dyspozycji autoryzowaną pośmiertną muzykę DMX-a w odpowiedniej jakości.

Ale nie – zamiast tego dostają śmieci zawinięte w g*wno z ładną kokardką „f*ck you” na czubku. Tylko po to, żeby te dupki mogły zarobić kilka dolarów, podczas gdy rodzina i zarządcy majątku DMX-a nie widzą żadnych owocnych korzyści.

XRay Records i Cleopatra Records to są ci sami ludzie, którzy wypuścili fałszywy utwór DMX-a z Bootsy Collinsem i nieprawdziwy album Greatest Hits, aby zmylić fanów. Prawdziwy album z największymi hitami wydano pod banderą Universal Music Group po tym, jak X niestety zmarł. To wszystko sprawia, że robi mi się niedobrze na żołądku

– powiedział.

DMX – Know What I Am

DMX zmarł 9 kwietnia zeszłego roku w towarzystwie najbliższych. Po trzech miesiącach potwierdzono, że przyczyną śmierci było zatrzymanie przepływu krwi do mózgu. Zostało ono spowodowane zatruciem kokainą, które doprowadziło do zawału serca. Według lekarza sądowego hrabstwa Westchester zatrzymanie krążenia u rapera trwało na tyle długo, że doszło do obumarcia komórek mózgowych. Artysta miał pięćdziesiąt lat.

Minął ponad rok, odkąd opuścił nas DMX. Niedługo po śmierci rapera ukazała się pierwsza pośmiertna płyta zatytułowana Exodus. Kilka dni temu w sieci zadebiutował singiel Know What I Am. Według byłego współpracownika rapera opublikowano go bez zgody odpowiednich osób. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

DMX
Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →