DMX nadal w ciężkim stanie przebywa w szpitalu


07 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Przed kilkoma dniami świat muzyki obiegła fatalna informacja donosząca, że DMX w stanie bliskim śmierci trafił do jednego z nowojorskich szpitali. Co gorsza, legendarny raper nadal walczy o życie, a diagnozy lekarzy nie napawają optymizmem.

Co dokładnie przydarzyło się DMX’owi?

DMXa w stanie krytycznym do szpitala White Plains w stanie Nowy Jork przyjęto w nocy z 2 na 3 kwietnia. Przyczyną hospitalizacji Eearla Simmonsa był atak serca, który, jak zdążyły donieść już zachodnie media, spowodowało przedawkowanie narkotyków. Najbardziej dramatyczną informacją jest jednak ta, że organizm Xa nadal pozostaje niewydolny, a ogólny stan oceniono jako wegetatywny. Co gorsza, diagnozy lekarzy również nie są z tych dobrze rokujących… Murray Richman, prawnik rapera, oświadczył natomiast, że nie posiada konkretnej wiedzy na temat rzeczywistych powodów ataku serca u 50-letniego Simmonsa.

DMX – Slippin’

Setki fanów DMXa zebrało się pod nowojorskim szpitalem

DMX o życie walczy w szpitalu White Plains ulokowanym 15 minut od dzielnicy Yonkers, w której Dark Man X dorastał, i z którą związany był przez całą, trwającą od początku lat 90., karierę. Wydanymi od tego czasu ośmioma solowymi albumami DMX zaskarbił sobie sympatię milionów fanów na całym świecie. Ci z nich, którzy mogli, pojawili się w ostatnim czasie w pobliżu ośrodka medycznego przy 41 East Post Road w Nowym Jorku. Podobnie uczynili członkowie motocyklowego klubu Ruff Ryders, liczną grupą robiąc rundę wokół szpitala White Plains, w którego murach o życie walczy słynny raper. W tle natomiast słychać było wówczas słowa Modlitwy znanej z albumu Eearla Simmonsa.

Wśród fanów modlących się o życie Dark Man X pod szpitalem White Plains znalazły się także była żona rapera, Tashera Simmons, obecna narzeczona Desiree Lindstrom, a także kilkoro z piętnaściorga dzieci DMXa. Obecny był również najmłodszy syn sławnego MC, czteroletni Exodus Simmons. Z gigantycznych głośników puszczono natomiast największe hity Xa. Lord Give Me a Sign, Where The Hood At czy Party Up słychać było w całym kwartale. Zebrani tam ludzie urządzać zaczęli gigantyczne block party i miejmy nadzieje, że usłyszał je sam DMX!

Miało być już dobrze!

Faktycznej przyczyny ataku serca DMX’a nadal nie wskazano. Wspomniane przedawkowanie jest niestety powodem całkiem realnym. Ze swoim uzależnieniem od narkotyków Earl Simmons zmaga się wszakże przez większość życia. Niesamowicie popularny na przełomie millenium raper, wielokrotnie otwarcie mówił o swoim problemie z substancjami psychoaktywnymi. X wyznał, że uzależnionym jest od 14. roku życia, od momentu pierwszego zapalenia jointa z domieszką cracku.

DMX o swoim uzależnieniu w rozmowie z Talibem Kweli

Nie przeszkodziło mu to jednak nagrać kilku bardziej, a następnie kilku trochę mniej udanych albumów, wystąpić na żywo przed tysiącami słuchaczy na każdym z kontynentów, czy też zagrać w kilkunastu filmach. Osobie DMXa w ostatnim czasie poświęciliśmy nawet trochę miejsca. Powodem było zakończenie kolejnej odsiadki, zauważalnie lepsza forma samego X, i co najważniejsze, zapowiedź nowego albumu! Simmons zdążył już nawet ponownie podpisać kontrakt z Def Jam Recordings, w której to wytwórni wydał w 1998 roku swój kultowy debiut. My natomiast, zdążyliśmy już poczuć się lekko zaskoczeni, po tym, jak DMX ujawnił, kogo na swój nowy album zaprosił. Trzymamy więc mocno za Xa kciuki, by mógł dokończyć prace nad tym wydawnictwem i jeszcze niejedno nagrać!

DMX – We Right Here

Legendarny raper walczy o życiu po doznanym ataku serca. Pod szpitalem White Plains w Nowym Jorku gromadzą się setki fanów X’a.

DMX
Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.