DMX – czy doczekamy się nowego albumu?


10 lutego 2021

Podziel się newsem:

DMX wystarczająco długo każe czekać fanom na swój nowy album. Wydawnicze plany Earla Simmonsa co rusz przerywają jednak kolejne odsiadki w zakładach karnych lub inne życiowe perturbacje. Mimo wszystko temat ósmej solówki Dark Man X’a co jakiś czas powraca.

DMX ujawnia kogo zaprosił na nowy album

I powrócił znowu. Tym razem w nowym odcinku podcastu Drink Champs, którego DMX był gościem. Prowadzący program, N.O.R.E., w rozmowie z kolegą po fachu poruszył kwestię wyczekiwanego przez bardzo liczne grono słuchaczy nowego albumu X’a. Z zaprezentowanego już fragmentu dowiedzieliśmy się, kogo DMX zaprosił na swój pierwszy od sześciu lat studyjny materiał:

I got Griselda boys. Pop Smoke. That’s what type of new I’m doing

Obecność Benny’ego The Butchera, Westside Gunna i Conway’a The Machine tworzących kolektyw Griselda Records nie wprowadza w mocne zdziwienie. Wszak reprezentanci Buffalo są obecnie jednymi z popularniejszych ulicznych raperów w Stanach. Bardziej zatem interesującym wydaję się być, jak przy unikalnym stylu tej trójki odnajdzie się sam DMX. Większe zaskoczenie natomiast stanowi gościnna zwrotka Pop Smoke’a na nowym albumie krewkiego MC z nowojorskiego Yonkers.

DMX-foto
DMX

Pop Smoke nagrał gościnną zwrotkę na nowy album DMX’a

DMX w rozmowie z N.OR.E. ujawnił, że nie miał jednak okazji osobiście poznać tragicznie zmarłego w ubiegłym roku Pop Smoke’a. Na zadane pytanie o gościnną zwrotkę młodego rapera Simmons ujawnił, że wspólny numer z Popem jest jedynie dziełem przypadku. Korzystając z okazji, znany z ciętego poczucia humoru Noreaga, pokusił się o zażartowanie, że gdyby Dark Man X mógłby mieć potomka z 50 Centem, to dzieckiem tym byłby Pop Smoke!

Kontrakt z Def Jam podpisany w 2019 roku, a co z albumem?

W kwestii premiery nowego albumu, DMX na ten moment nie ujawnił konkretnych informacji. Słuchacze niejednokrotnie otrzymali zapewnienie, że od czasu opuszczenia w 2019 roku murów więzienia West Virginia, autor m.in. Party Up czy Where The Hood At pracuje nad nowym materiałem. Jednakże nadal są to jedyne zapewnienia, które nie przełożyły się na premierowe utwory. DMX’owi w wydaniu nowego albumu z pewnością pomoże nowy kontrakt z Def Jam Recordings. Raper z legendarną wytwórnią, z którą związany był od początku swojej kariery, rozstał się po wydaniu w 2003 roku albumu Grand Champ. Jest to przedostatnie wydawnictwo cieszącego się międzynarodową sławą rapera. Obecnie dyskografię założyciela Ruff Ryders zamyka zaprezentowana w 2015 roku płyta Redemption of the Beast.

DMX – X Gon’ Give It To Ya

Dark Man X stoczył walkę ze Snoop Doggiem i udzielił się na albumie The LOX

W ubiegłym roku DMX stanął na przeciwko Snoop Dogga, w spektakularnym pojedynku na hity! Konfrontacja twórców rapowych bangerów wagi ciężkiej stoczona została w widowiskowej formule Verzuz, czyniąc z trwającej 21 rund walki DMX vs. Snoop Doog, wydarzenie sporego kalibru. Co jak co, ale ci MC’s utworów dosłownie powalających mają całkiem dużo. Krążą plotki, że udział w tym show znacząco napędził chęci DMX’a do nagrania nowego albumu!

DMX vs. Snoop Dogg – pojedynek na hity

Dark Man X’a zauważyć można było również w towarzystwie kolegów z Yonkers. DMX pojawił się gościnnie na albumie tria The LOX, wydawnictwie Living Off Xperience z sierpnia 2020 roku. Jednym z numerów, jakie znalazły się na tej płycie jest Bout Shit. Do tego nagranego wraz z X’em utworu zrealizowany został teledysk, w którym DMX również wystąpił. Po dziewięciu latach wydawniczej ciszy, przerywanej raz na jakiś czas pojedynczymi singlami, wyszczekany raper znów jest więc aktywny i być może właśnie w tym roku przekuje się to na nowy album DMX’a.

The LOX ft. DMX – Bout Shit

Dark Man X ujawnił, że gościnne zwrotki na jego nowy album nagrali raperzy z Griselda Records oraz Pop Smoke.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.