Busta Rhymes i Mariah Carey znowu razem


15 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Na początku lat dwutysięcznych Busta Rhymes i Mariah Carey nagrali wspólny utwór, który następnie stał się znanym na całym świecie ultra hitem. Osiemnaście lat później duet kontynuuje historię rozpoczętą w słynnym I Know What You Want.

„Przeszłość to zwierzę, które ściga cię wiecznie. Przeszłość cię goni, aż cię złapie” intonuje Busta Rhymes na początku teledysku do utworu Where I Belong. Następnie wchodzi beat i nie mamy już wątpliwości, do którego momentu ze swojej przeszłości nawiązuje Bus-A-Bus. I ponownie raperowi towarzyszy Mariah Carey. Wydarzenia natomiast, które rozpoczęły się w 2003 roku wraz z singlem I Know What You Want znajdują swoje rozwiązanie po blisko dwudziestu latach. A przypomnę jedynie, że ta miłosna historia rozpoczęła się, gdy grany przez Michaela Jai White’a mafijny boss powierza raperowi opiekę nad swoją żoną. W tę rolę wcieliła się z kolei Tae Heckard.

Busta Rhymes, Mariah Carey ft. Flipmode Squad – I Know What You Want

Historia rozpoczęta w tym wideoklipie swój finał znalazła dopiero przed kilkoma dniami. Opowiedziano ją przy wykorzystaniu komiksowych wstawek kojarzącyc się ze słynnym komiksem Sin City autorstwa Franka Millera. Niezapomniany duet Busta Rhymes & Mariah Carey w samym teledysku Where I Belong, naturalnie, występuje również.

Busta Rhymes, Mariah Carey – Where I Belong

Singiel promuje Extinction Level Event 2

Singlowe Where I Belong nawiązuje do dawnego przeboju Busty Rhymesa, numeru I Know What You Want. Nagrany wraz z Mariah Carey utwór znalazł się na płycie na wydanej w 2002 roku płycie It Ain’t Safe No More… Kontynuacje przeboju nagrano natomiast z myślą o albumie Extinction Level Event 2: The Wrath of God. Samo zaprezentowane w październiku 2020 wydawnictwo nawiązuje natomiast do kultowego, tak samo zatytułowanego, krążka MC z nowojorskiego East Flatbush. Extinction Level Event: The Final World Front ukazało się na dwa lata przed nastaniem nowego millenium.

Gwiazdorsko obsadzony najnowszy album Busty Rhymesa

Drugą części E.L.E. Busta Rhymes nagrał natomiast na produkcjach, których autorami są tacy beatmakerzy jak m.in. Swizz Beatz, J Dilla, Rockwilder, Nottz, DJ Scratch, DJ Premier, Hi-Tek oraz 9th Wonder. Skład zatem, co najmniej, doborowy. Za mikrofonem gospodarza wsparli z kolei Anderson. Paak, Kendrick Lamar, Q-Tip, M.O.P., Rick Ross, Rapsody, Mary J. Blidge i wspomniana Mariay Carey. A to i tak nie wszyscy! Na Extinction Level Event 2: The Wrath of God słyszymy także wokale Chrisa Rocka, Rakima, Pete Rocka, a nawet Ol’Dirty Bastarda! Ale wiedzą to wszyscy, którzy mieli już okazję posłuchać 10. w karierze solowego albumu Busty Rhymesa.

Busta Rhymes – Extinction Level Event 2: The Wrath of God – odsłuch

Busta Rhymes świętuje 25. rocznicę wydania debiutanckiego The Coming

Klasycznemu The Coming rapera, pierwsze kroki stawiającego w zespole Leaders of the New School, stuknęło w tym okrągłe 25 lat! Trevor Smith Jr. swój debiutancki, solowy album wydał dokładnie 26. marca 1996 roku. I było Nadejście uczynione w wielkim stylu, na stałe zapisujące się w na kartach rapowej historii. Klasycznie złote hiphopowe brzmienie zapewnione w dużej mierze przez Easy’ego Mo Bee, a także trio The Ummah, które tworzyli Q-Tip i Ali z Tribe’ów wraz Jay Dee. I, przede wszystkim, nieposkromiony, pełen energii, rozwrzeszczany, niepochamowany oraz nieobliczalny Busta Rhymes w roli głównej. Tak, to właśnie z tej płyty pochodzą hity takie jak Woo Hah!! Got You All in Check, It’s a Party czy Ill Vibe. Klasyk przez duże K!

Busta Rhymes – Woo Hah!! Got You All In Check (The Jay-Dee Bounce Remix) (2021 Remaster)

The Coming rapera w chwili debiutu wskoczyło na 6. miejsce listy Billboard 200. Za singiel Woo Hah!! Smith otrzymał swoją pierwszą nominację do Grammy, a trzy lata po wydania płyta okryła się platyną, co w stanach oznacza milion sprzedanych egzemplarzy. Z okazji 25. rocznicy wydania debiutu Busty Rhymesa, w dniu jutrzejszym ukaże się jubileuszowe The Coming (25th Anniversary Deluxe Edition). Album poszerzony został o remiksy wspomnianych singli oraz instrumentalne wersje niektórych utworów. Pełną tracklistę nowego wydania The Coming znajdziecie poniżej.

Busta Rhymes - The Coming - okładka
Busta Rhymes – The Coming – okładka

Busta Rhymes – The Coming (25th Anniversary Deluxe Edition) – tracklista

 1. The Coming
 2. Do My Thing
 3. Everything Remains Raw
 4. Abandon Ship (Featuring Rampage The Last Boy Scout)
 5. Woo Hah!! Got You All In Check
 6. It’s A Party (Featuring Zhane)
 7. Hot Fudge
 8. Ill Vibe (Featuring Q-Tip)
 9. Flipmode Squad Meets Def Squad (Featuring Jamal, Redman, Keith Murray, Rampage The Last Boy Scout, Lord Have Mercy)
 10. Still Shining
 11. Keep It Movin’ (Featuring Rampage The Last Boy Scout, Dinco, Milo And Charlie Brown)
 12. The Finish Line
 13. End Of The World (Outro)
 14. Woo Hah!! Got You All In Check (The World Wide Remix) (Featuring Ol’ Dirty Bastard)
 15. Woo Hah!! Got You All In Check (The Jay-Dee Bounce Remix)
 16. Woo Hah!! Got You All In Check (The Jay-Dee Other Shit Remix)
 17. It’s A Party (Allstar Remix) (Featuring SWV)
 18. It’s A Party (The Ummah Remix) (Featuring SWV)
 19. The Coming (Instrumental)
 20. Do My Thing (Instrumental)
 21. Abandon Ship (Instrumental)
 22. Woo Hah!! Got You All In Check (Instrumental)
 23. It’s A Party (Instrumental)
 24. Hot Fudge (Instrumental)
 25. Ill Vibe (Instrumental)
 26. Flipmode Squad Meets Def Squad (Instrumental)
 27. Still Shining (Instrumental)
 28. Keep It Movin’ (Instrumental)
 29. The Finish Line (Instrumental)
 30. Do My Thing (DJ Scratch Remix)
 31. Abandon Ship (DJ Scratch Remix)
 32. Woo Hah!! Got You All In Check (DJ Scratch Albany Projects Remix)
 33. Woo Hah!! Got You All In Check (Fila Mix 4)
 34. Woo Hah!! Got You All In Check (Fila Mix 3)
 35. Woo Hah!! Got You All In Check (Acapella)
 36. It’s A Party (Acapella)’ (Featuring SWV)

Następca hitu sprzed lat, utwór “Where I Belong” doczekał się teledysku. Sam Busta natomiast świętuje 25. lecie swojego klasycznego “The Coming”.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →