kadr z teledysku

Still D.R.E.” z miliardem wyświetleń na YouTube


15 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kultowy singiel Still D.R.E. przebił historyczny próg wyświetleń na platformie YouTube. Utwór Dr. Dre i Snoop Dogga to jeden z kilku rapowych kawałków, które mogą poszczycić się tak wysokim wynikiem.

Dr. Dre i Snoop Dogg zostali miliarderami

Jedno z najpopularniejszych pianin w światowym hip-hopie zostało wysłuchane ponad miliard razy na YouTube. Singiel Still D.R.E., promujący drugi solowy album Andre Younga, został wyprodukowany przez gospodarza oraz Mel-Mana. Wśród twórców wypisano również Scotta Storcha oraz Shawna Cartera, czyli Jaya-Z. Obok gospodarza wystąpił Snoop Dogg. Utwór zadebiutował w 1999 roku, jednak na maxi singlu pojawił się dopiero w 2000.

Zobacz: Death Row Records wraca w ręce artystów. Snoop Dogg właścicielem

Singiel przekroczył próg miliarda odsłon tuż po tym, jak legendy Zachodniego Wybrzeża wykonały utwór podczas Pepsi Super Bowl LVI Halftime Show, które odbyło się w niedzielę 13 lutego. Wówczas występujących na scenie wsparli Eminem, Kendrick Lamar, Mary J. Blige oraz 50 Cent.

Dr. Dre feat. Snoop Dogg – Still D.R.E.

Still D.R.E. to nie jedyny miliardowy singiel

Teledysk od Still D.R.E. dostępny jest na YouTube od października 2011 roku. Nie jest to jednak jedyny rapowy utwór, który przekroczył próg miliarda wyświetleń. Do tego samego grona należy choćby Bodak Yellow od Cardi B z debiutanckiego Invasion of Privacy, czy Dilemma od Nelly’iego i Kelly Rowland.

Wśród utworów z dziewięcioma zerami na koncie znalazł się również Rap God Eminema, czy Life Is Good Future’a i Drake’a, który przekroczył dwa miliardy w ciągu nieco ponad dwóch lat od publikacji. Najpopularniejszym rapowym singlem na świecie (pod względem odsłon na YouTube) niezmiennie pozostaje See You Again Wiza Khalify i Charliego Putha. Utwór jest hołdem dla zmarłego aktora Paula Walkera oraz zasila oficjalny soundtrack siódmej odsłony serii Szybcy i Wściekli. Singiel został odtworzony na platformie Google’a prawie pięć i pół miliarda razy. See You Again jest jednocześnie piątym najpopularniejszym wideo na całym YouTubie. Na szczycie podium znajduje się Baby Shark Dance z ponad dziesięcioma miliardami obejrzeń.

Wiz Khalifa feat. Charlie Puth – See You Again

Kultowy singiel Still D.R.E. przebił historyczny próg wyświetleń na platformie YouTube. Utwór Dr. Dre i Snoop Dogga to jeden z kilku rapowych kawałków, które mogą poszczycić się tak wysokim wynikiem. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →