HBO

Dr. Dre i jego „Detox” – czy płyta w końcu się ukaże?


11 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Zza oceanu płyną dosyć ciekawe informacje dotyczące legendarnej już płyty amerykańskiego producenta i rapera. Czy Dr. Dre nareszcie wypuści Detox?

Dr. Dre i historia jego Detoksu

Detox to w amerykańskim środowisku hip-hopowym już pewien mit albo może i nawet legenda. Jest tym, czym dla gier komputerowych jest Half-Life 3, a w świecie filmowym jej odpowiednikami są kontynuacje filmu Avatar. Dla nas to trochę taki złoty pociąg w Wałbrzycha. Pogłoski o płycie sięgają już 2000 roku: wtedy właśnie Dre zaczął pracować nad Detox. Krążek miał być jego trzecim i ostatnim solowym albumem, jednak raper skupił się wtedy także na współpracy z innymi artystami. Spod jego ręki wyszedł częściowo chociażby Marshall Mathers LP, trzeci studyjny album Eminema, nagrodzony dwiema Grammy. Dre nawiązywał także współprace także z The Gamem czy 50 Centem.

2008 rok przyniósł informacje, że Detox jest już zakończony. Na płycie mieli pojawić się między innymi Snoop Dogg, Jay-Z czy RZA. Premiera albumu została opóźniona ze względu na kolejne współprace Dre i miała mieć miejsce w 2010 roku, jednak do niczego takiego nie doszło. Przez kolejne lata, w branży krążyły głosy, że płyta jednak nigdy się nie ukaże, między innymi ze względu na zaangażowanie się Dre w pozamuzyczne działania i utratę motywacji do nagrywania muzyki. W 2015 roku ukazał się trzeci, tym razem kompilacyjny krążek Dr. Dre, zatytułowany Compton. Płyta była inspirowana biograficznym filmem Straight Outta Compton opowiadającym o losach grupy N.W.A, której członkami byli Ice Cube, Eazy-E, MC Ren, Dr. Dre, DJ Yella i Arabian Prince.

Nowe znaki na niebie i ziemi wskazują, że Dre pracuje nad nowym materiałem. Albo może właśnie nad starym?

Dr. Dre i jego „Detox” - czy płyta w końcu się ukaże?
fot. Matt Baron

W studiu z Doktorem

Na moment cofamy się do listopada 2020 roku, kiedy to raper Page Kennedy puścił w świat tweeta chwalącego album Dr. Dre, dopisując, że ma nadzieję, iż płytę tę usłyszymy. Kennedy z pewnością rozpalił wtedy wyobraźnię fanów Andre Younga, która teraz znów pracuje za sprawą Grandmaster Flasha, Diamonda D i Xzibita. Panowie poinformowali w swoich mediach społecznościowych, że Dre zaprosił ich do studia, gdzie podzielił się z nimi dwiema godzinami niewydanej nigdzie muzyki. Grandmaster Flash dodał z resztą, że ten projekt zmieni rap grę.

Fotką na Instagramie podzielił się także Diamond D, który jednak był mniej wylewny.

Czy oznacza to zatem, że Detox w końcu się ukaże? Tego nie wiadomo, ale można trzymać kciuki, że Dre faktycznie powoli przygotowuje nas na wydanie tej legendarnej płyty. Raper wrócił do studia na początku roku, kiedy opuścił szpital po wykryciu u niego tętniaka mózgu. Jaki krążek by to jednak nie był, informacja o nowym materiale od popularnego Doktora z pewnością cieszy.

Zza oceanu płyną dosyć ciekawe informacje dotyczące legendarnej już płyty amerykańskiego producenta i rapera. Czy Dr. Dre nareszcie wypuści Detox? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Dr. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →