Eminem dissuje szefa Facebooka?


25 listopada 2020

Podziel się newsem:

Do sieci trafił numer Eminem Deepfake Song | Mark Zuckerberg Diss, w którym można odnieść wrażenie, że Eminem dissuje szefa Facebooka. Jak się jednak okazuje, to tylko żart z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Twórcy kanału Calamity AI na YouTube przygotowali nietypową niespodziankę dla fanów Eminema. Wszyscy słyszeliście już zapewne o technice Deepfake, polegającej na łączeniu obrazów twarzy ludzkich przy użyciu technik sztucznej inteligencji, ale co powiecie na to, że AI potrafi podrabiać w przekonujący sposób również nasze głosy?

Wprowadziliśmy tytuł Mark Zuckerberg Diss in the Style of Eminem i pozwoliliśmy sztucznej inteligencji na napisanie utworu. Wszystko stworzył komputer, który zsyntezował i stworzył wokal identyczny z tym Eminema

Eminem dissuje Marka Zuckerberga? Nie, to sztuczna inteligencja

Do tego zadania członkowie Calamity AI użyli narzędzia Shortly Red, za którym stoi generator tekstu GPT-3. Następnym krokiem było użycie programu Tacotron 2, który wygenerował głos rapera, odtwarzający uzyskany wcześniej tekst. Na sam koniec poproszono muzyka o ksywie 30Hertz, aby spiął całość w utwór, który będzie do złudzenia przypominał twórczość prawdziwego Eminema. Z efektem końcowym możecie zapoznać się poniżej.

Eminem Deepfake Song | Mark Zuckerberg Diss

Mark Zuckerberg Diss in the Style of Eminem może budzić rozbawienie, ale pokazuje również, w jakim dokładnie miejscu znajduje się obecnie sztuczna inteligencja. Wydaje się kwestią czasu, kiedy na monitorach komputerów zobaczymy i usłyszmy cyfrowo wskrzeszone nieżyjące już gwiazdy muzyki, które będą wykonywać „nowe” utwory.

Do sieci trafił numer Eminem Deepfake Song | Mark Zuckerberg Diss, w którym można odnieść wrażenie, że Eminem dissuje szefa Facebooka. Jak się jednak okazuje, to tylko żart z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Twórcy kanału Calamity AI na YouTube przygotowali nietypową niespodziankę dla fanów Eminema. Wszyscy słyszeliście już zapewne o technice Deepfake, polegającej na łączeniu obrazów […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →