kadr z klipu do utworu „Walk On Water”

Eminem ostro o Donaldzie Trumpie. „Wyprał im mózgi”


09 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Eminem wypowiedział się na temat byłego prezydenta USA, a także tego jak skutecznie manipuluje on swoimi wyborcami.

„Tak wiele rzeczy”

To, że Eminem nie jest fanem Donalda Trumpa, nie jest żadną nowością. Raper regularnie zaznaczał swoje niezadowolenie w związku z jego prezydenturą. Przed wyborami w 2017 roku (ostatecznie wygranymi przez Trumpa) nagrał nawet ponad czterominutowy freestyle, w którym wytykał wady polityka. Wiele osób zarzuciło mu wówczas, że Eminem bardzo mieszał się w politykę, atakując Trumpa, który „złamał” rapera. Użytkownik TikToka o nicku rising_path zamieścił wideo, na którym Em wypowiada się na temat tamtej sytuacji oraz tłumaczy, jak Donald Trump „pierze mózgi” swoich wyborców:

Jest tak wiele rzeczy, które mam do zarzucenia Trumpowi, że za każdym razem, gdy próbuje zebrać argumenty, wiele sytuacji kotłuje się w mojej głowie. Gdy patrzysz na jego wyborców, widzisz, że oni naprawdę myślą, że Trump się o nich troszczy. Podczas gdy doskonale wiesz, że to ludzie, na których zależy mu najmniej na świecie. Jego wyborcami są głównie przedstawiciele białej klasy średniej. Nie rozumiem jak do cholery ci ludzie mogą wierzyć w słowa miliardera, który nigdy, w całym swoim życiu nie musiał zmagać się z problemami finansowymi. On jest świetnym mówcą. Gdy widzę go w telewizji, część mnie rozumie, dlaczego ludzie mu wierzą. Wyprał im mózgi. Pozwolił uwierzyć, że dzięki jego prezydenturze wydarzy się coś wielkiego. Nic się nie wydarzy.

Patrząc na to jak duży wpływ na wyborców mają postaci publiczne oraz jaką popularnością w Stanach Zjednoczonych cieszy się Eminem, jego sprzeciw wobec Donalda Trumpa, może mieć duży wpływ w przypadku startowania przez niego w następnych wyborach prezydenckich. Chociaż jak wiemy, w 2017 nie przyniosło to oczekiwanego przez rapera rezultatu.

Viralowy film z Eminemem

@rising_path “How can you relate to a billionaire who has never know struggle his entire life?” #eminem #trump ♬ Rabbit Run – Instrumental – Eminem

Freestyle Eminema z 2017 roku

Eminem wypowiedział się na temat byłego prezydenta USA, a także tego jak skutecznie manipuluje on swoimi wyborcami. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie „Tak wiele rzeczy” To, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →