źródło zdjęć: Wikipedia

Oto lista najczęściej słuchanych raperów w historii Spotify


13 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Spotify zaprezentował listę 50 najczęściej słuchanych raperów w historii platformy. Znajdziemy na niej kilka zaskoczeń.

Stara gwardia na czele

Platforma Spotify opublikowała listę najczęściej słuchanych raperów w jej historii. Pierwsze miejsce nie powinno nikogo dziwić. Drake pozostaje absolutnym hegemonem, czego można było się spodziewać, mając w pamięci listę jego rekordów. Ciekawe już jednak jest to, że najmłodsze pokolenie raperów wciąż jeszcze nie wskoczyło za jego plecy i ustępuje „starej gwardii”. Na drugim miejscu znalazł się bowiem Eminem, a na trzecim Kanye West. Czwarte i piąte miejsce, owszem zajmują artyści urodzeni dużo później, niestety już nieżyjący. Są to bowiem Juice WRLD i XXXTENTACION. Kolejne miejsca w dziesiątce zajmują Travis Scott, Kendrick Lamar, Future, J. Cole i Nicki Minaj. Poniżej znajdziecie pełne zestawienie 50 najczęściej słuchanych rapowych artystów na platformie Spotify.

Lista 25 najczęściej słuchanych raperów w historii Spotify

Oto lista najczęściej słuchanych raperów w historii Spotify
Oto lista najczęściej słuchanych raperów w historii Spotify

Co mówi nam wrapped Drake’a?

Jedną z rzeczy, które najmocniej cenią sobie użytkownicy Spotify, jest coroczne podsumowanie w postaci Spotify Wrapped. Pod koniec zeszłego roku swoim „wyciągiem” z serwisu postanowił podzielić się najczęściej słuchany raper w historii Spotify, Drake. Wynikło z niego, że najczęściej słuchanym przez Kanadyjczyka artystą był legendarny 2Pac. Nie wzbudziłoby to żadnej kontrowersji, gdyby nie fakt, że poniżej artystów wyświetla się także liczba minut, jaką spędzono na słuchaniu ich. 246 minut, delikatnie rzecz ujmując, nie jest imponującym wynikiem. Niewiele ponad 4 godziny nie wystarcza nawet na dwukrotne przesłuchanie w całości All Eyez On Me. W tym miejscu rodzi się pytanie: czy Drake w ogóle słucha muzyki? Być może korzysta częściej z innej platformy streamingowej, jednak w takim razie, dlaczego chwali się akurat Spotify Wrapped? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi!

Spotify zaprezentował listę 50 najczęściej słuchanych raperów w historii platformy. Znajdziemy na niej kilka zaskoczeń. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Stara gwardia na czele Platforma Spotify […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →