okładka albumu „Music to Be Murdered By"

50 Cent uważa, że Eminem nie został odpowiednio doceniony


20 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Eminem i 50 Cent przyjaźnią się od lat. Legenda z Queens stwierdziła, że Slim Shady nie został nadal doceniony w takim stopniu, w jakim powinien.

50 Cent oddaje hołd Eminemowi

Na początku tygodnia 50 Cent gościł w programie Ebro in the Morning na antenie stacji radiowej HOT 97. Raper opowiedział m.in. o swoich projektach filmowych, życiu w Los Angeles, nowościach muzycznych czy sprawach biznesowych. W trakcie rozmowy Fifty poruszył również wątek Eminema, a dokładniej dziedzictwa rapera z Detroit.

Zobacz: Eminem kończy 50 lat! Wybraliśmy 5 kluczowych momentów w jego karierze

Curtis Jackson wyznał w trakcie rozmowy, że uważa Eminema za niedocenionego artystę. Członek G-Unit zwrócił uwagę na sukces, który odniósł Slim Shady jako biały raper oraz jego wpływie na całą branżę hip-hopową. Oprócz osiągnięć muzycznych wskazał również 8 Milę, która odniosła ogromny sukces.

Nie sądzę, by był doceniony na tyle, na ile kulturowo zasługuje. (…) Eminem wciąż jest najlepiej sprzedającym się raperem. Uważam, że elementem dziedzictwa Eminema jest rozwój naszej kultury. Ludzie nie kupowaliby jej [kultury – przyp. red.], gdyby nie wierzyli, że do niej pasują. Kiedy patrzysz na 8 Milę, widzisz czarną historię z białą czołówką. Widzisz biedę. Widziałeś Eminema w tych okolicznościach. Spójrz na jego przyjaciół. Byli tam Proof, D12, wszyscy tam są prawdziwymi hip-hopowcami. To dlatego [Eminem – przyp. red.] też jest prawdziwym hip-hopowcem

– powiedział 50 Cent.

50 Cent o Eminemie w wywiadzie dla Ebro in the Morning

50 Cent wkrótce wystąpi w Polsce

Wieloletni przyjaciel i były podopieczny Eminema niedługo zagra koncert w naszym kraju. Fifty pojawi się w środę 26 października w Krakowie w Tauron Arenie. Start wydarzenia zaplanowano na 18:00. Ostatni raz Amerykanin odwiedził Polskę osiem lat temu.

50 CENT - Official Event, TAURON Arena Kraków, 26.10.2022
fot. materiały prasowe

Eminem i 50 Cent przyjaźnią się od lat. Legenda z Queens stwierdziła, że Slim Shady nie został nadal doceniony w takim stopniu, w jakim powinien. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →