kadr z filmu „Unbelivable”

Snoop Dogg był o krok od wstąpienia do wojska

Obserwuj nas na instagramie:

Snoop Dogg przyznał, że zanim mocno wystrzeliła jego kariera rapowa, poważnie rozważał dołączenie do wojska.

Szeregowiec Snoop

To strona, z której nie znaliśmy Snoop Dogga. Z okazji Memorial Day, dnia pamięci obywateli USA, którzy zginęli podczas służby wojskowej nagrał emocjonalne wideo, w którym opowiada osobistą historię związaną z wojskiem:

1989 rok, kończyliśmy liceum. Poszliśmy więc do biura rejestracyjnego w centrum Long Beach. Ja, Duke i kilku innych ziomków. Wypełniliśmy papierkową robotę, a ja patrzyłem na wszystkie pytania, które mi zadawali i próbowałem zdecydować: „Czy naprawdę chcę dołączyć do Sił Powietrznych?” Powiedziałem Duke’owi: „Duke, daj mi chwilę. Zaraz wrócę, pójdę do samochodu”. Poszedłem do samochodu i nigdy nie wróciłem. A cztery lata później mój ziomek był prawdziwym weteranem, żołnierzem Sił Powietrznych. Kocham cię za to, stary. Wszyscy żołnierze, wszyscy wiecie, że was kocham. Jedna miłość. Chciałbym nim być, powinienem być, w sercu jestem żołnierzem.

Co ciekawe, w rodzinie Snoopa jest tradycja wojskowości. Jego ojciec, Vernell Varnado, służył na wojnie w Wietnamie. Otrzymał Purpurowe Serce po czterokrotnym postrzeleniu. Ponadto kuzyn Snoopa, Nate Dogg, również porzucił szkołę średnią, by wstąpić do Marines. Spędził trzy lata jako specjalista od amunicji.

Snoop Dogg z przesłaniem dla żołnierzy na Memorial Day

Walcząc ze streamingami

Nie jest to jedyna w ostatnich dniach sytuacja, kiedy Snoop zabiera głos w ważnej sprawie. Raper od wielu miesięcy walczy o prawa artystów w związku z nieuczciwym jego zdaniem sposobem monetyzacji streamingów. Wsparł, rozpoczęty z początkiem maja strajk scenarzystów związany z niewystarczającym wynagradzaniem ich przez platformy streamingowe. Snoop w jednym z wywiadów poparł działanie związku zawodowego i zasugerował, że muzycy powinni zdecydować się na podobny ruch w związku z niezrozumiałym systemem monetyzacji streamingów. Sam zresztą rozpoczął protest. Od czasu wykupienia przez rapera sporej części katalogu z muzyką wytwórni Death Row Recordings, wszystkie te albumy zniknęły z serwisów streamingowych. Przed tym losem uchroniły się tak naprawdę jedynie The Chronic Dr. Dre (z okazji 30. urodzin albumu Snoop udzielił licencji na dystrybucję) czy albumy 2Paca.

Snoop Dogg przyznał, że zanim mocno wystrzeliła jego kariera rapowa, poważnie rozważał dołączenie do wojska. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Szeregowiec Snoop To strona, z której nie znaliśmy Snoop Dogga. Z okazji Memorial Day, dnia pamięci […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →