kadr z teledysku

JAY-Z, Meek Mill i inni raperzy z ważną społeczną inicjatywą


19 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Inicjatywa JAYA-Z i Meek Milla polega na grupowym sprzeciwie wobec wykorzystywania wersów raperów przez sędziów jako dowodów w sprawach kryminalnych. Sprawdź.

JAY-Z i Meek Mill wyrażają swój sprzeciw przeciwko nowej klauzuli prawnej

Część największych hip-hopowych ksyw łączy siły, by prawodawcy zabronili wykorzystywania linijek raperów przeciwko nim w procesach sądowych. Magazyn Rolling Stone podaje, że JAY-Z, Meek Mill, Big Sean i Fat Joe wystosowali oficjalny list do gubernator Nowego Jorku, Kathy Hochul, przeciwko klauzuli prawnej zatytułowanej Rap Music on Trial, która ma takie sytuacje dopuszczać. Swoje podpisy pod listem złożyli m.in Kelly Rowland, Killer Mike, Yo Gotti i Robin Thicke.

Nasze wersy są kreatywną formą auto-ekspresji i mają zapewniać rozrywkę – tak jak w każdym innym gatunku. Chcemy, by nasze słowa uznawano za sztukę, a nie wykorzystywano je przeciwko nam w sądach. Mam nadzieję, że gubernator i prawodawcy Nowego Jorku wezmą pod uwagę nasz list, obronią nasze artystyczne prawa i podejmą właściwą decyzję.

– powiedział Fat Joe w oficjalnym oświadczeniu

Przeczytaj także: Jay-Z rekordzistą nominacji do nagród Grammy

Swoje wsparcie inicjatywy raperów wyraża senator Jamaal Bailey.

Domniemanie winy oskarżonego na podstawie samego gatunku muzycznego lub jego kreatywnej ekspresji jest nieetyczne względem naszych fundamentalnych praw i przyczynia się do systemowego rasizmu, którym wymiar sprawiedliwości jest przesiąknięty za sprawą dyskryminującego powiązania hip-hopu i rapu z kryminalnością.

– stwierdza

Przeczytaj także: Cordae publikuje album „From a Birds Eye View”. Gościnnie m.in. Eminem i Gunna

Inicjatywa JAYA-Z i Meek Milla polega na grupowym sprzeciwie wobec wykorzystywania wersów raperów przez sędziów jako dowodów w sprawach kryminalnych. Sprawdź. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →