Hype Williams

Jay-Z rekordzistą nominacji do nagród Grammy


24 listopada 2021

Podziel się newsem:

Jay-Z otrzymał trzy nominacje do tegorocznych nagród Grammy i został samodzielnym rekordzistą w historii w tej kategorii. Sprawdź szczegóły.

Jay-Z rekordzistą nominacji do Grammy

Do tej pory raper z Brooklynu współdzielił rekord z Quincym Jonesem – legendarnym kompozytorem, autorem tekstów, producentem muzycznym, odpowiedzialnym między innymi za produkcje na trzech pierwszych solowych albumach Michaela Jacksona. Obaj Panowie mogli się pochwalić dotychczas wynikiem 80 nominacji.

Sprawdź także: Znamy nominacje do nagród Grammy 2022

Jednak w tegorocznym zestawieniu Jay-Z zgarnął aż trzy nominacje, w tym dwie za najlepszy utwór rapowy roku. Wyróżnione zostało Bath Salts z pośmiertnej płyty DMX-a, na której Hova wraz z Nasem udzielili się gościnnie, oraz Jail Kanye Westa, na którym także usłyszeć można zwrotkę Jaya-Z. Ponadto Donda, na której znajduje się Jail, została nominowana do nagrody „Rapowy Album Roku” co stanowi trzecią tegoroczną nominację do Grammy byłego właściciela Tidala.

DMX – Bath Salts ft. JAY-Z, Nas

Najwięcej zdobytych statuetek

Jeśli chodzi jednak o zdobyte statuetki Grammy, Jay-Z ma jeszcze sporo pracy przed sobą, by zbliżyć się do rekordzistów. Choć mając na koncie 23 statuetki, jest najbardziej utytułowanym z raperów (zaraz za nim Kanye West z 22 oraz Eminem z zaledwie 15), to do najczęściej nagradzanych artystów brakuje mu wciąż kilku nagród. Pierwsze miejsce zajmuje Georg Solti, który przez 22 lata był dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Chicago. Zdobył 31 statuetek. 2. miejsce ex equo zajmują właśnie wspominany wcześniej Quincy Jones oraz Beyoncé, prywatnie żona Jaya-Z, z 28 nagrodami. 23 statuetki dają najbardziej utytułowanemu raperowi 9. miejsce w klasyfikacji wszechczasów.

Jay-Z otrzymał trzy nominacje do tegorocznych nagród Grammy i został samodzielnym rekordzistą w historii w tej kategorii. Sprawdź szczegóły. Jay-Z rekordzistą nominacji do Grammy Do tej pory raper z Brooklynu współdzielił rekord z Quincym Jonesem – legendarnym kompozytorem, autorem tekstów, producentem muzycznym, odpowiedzialnym między innymi za produkcje na trzech pierwszych solowych albumach Michaela Jacksona. Obaj […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →