Jay-Z sprzedał TIDAL za 350 milionów dolarów


04 maja 2021

Podziel się newsem:

Portal TMZ potwierdził, że ogłoszone w marcu przejęcie TIDAL przez Square zostało sfinalizowane. Serwis streamingowy Jay’a-Z został kupiony za ponad 300 milionów dolarów!

TIDAL – co to?

W 2015 roku Jay-Z wygrawszy przetarg za 56 milionów dolarów od szwedzkiego start-upu Aspiro założył TIDAL – pierwszy globalny serwis streamingowy z najwyższej jakości dźwiękiem i wideo w jakości hi-def.

Na pierwszej konferencji ogłaszającej start projektu pojawiła się plejada gwiazd wspierających przedsięwzięcie rapera. Byli to między innymi Kanye West, Madonna, duet Daft Punk, Nicki Minaj oraz Calvin Harris.

Jack Dorsey – współzałożyciel Twittera i Square

Jack Dorsey. Na pierwszy rzut oka imię i nazwisko kompletnie nieznane dla zdecydowanej większości młodych ludzi. Jack jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym serwisu Twitter oraz firmy Square.

Pierwszej z wymienionych firm przedstawiać nie trzeba. Druga z nich odpowiada za stworzenie mobilnej konkurencji dla terminali płatniczych – systemu płatniczego, który po pobraniu aplikacji Square Cash i włożeniu małego czytnika do portu słuchawkowego pozwala przyjmować płatności kartą przez telefon.

Square przejmuje platformę TIDAL

Na początku marca tego roku, 6 lat po założeniu, TIDAL ogłosił, że Square wykupiło większościowy udział w serwisie. Transakcję skomentował sam Jay-Z za pośrednictwem swojego konta na, rzecz jasna, Twitterze.

Od samego początku mówiłem, że TIDAL to coś więcej niż streaming muzyki i 6 lat później jest to platforma, która wspiera artystów w każdym momencie ich kariery. Artyści zasługują na lepsze narzędzia, które pomogą im w ich twórczej podróży.

Jack jest jednym z największych umysłów naszych czasów i nasze liczne dyskusje dotyczące możliwości TIDALa sprawiły, że jestem jeszcze bardziej zainspirowany jego przyszłością. Ta wspólna wizja sprawia, że jestem jeszcze bardziej podekscytowany dołączeniem do zarządu Square.

Ta współpraca zmieni grę dla wielu. Nie mogę się doczekać co ma do zaoferowania ten nowy rozdział!

TIDAL oficjalnie sprzedany za 350 milionów dolarów

Jak raportuje TMZ, 30 kwietnia 2021 roku, Jay-Z oficjalnie zamknął sprzedaż TIDALa. Firma Square zapłaciła za większościowe udziały w platformie streamingowej okrągłe 350 milionów dolarów, czyli dokładnie 57 milionów dolarów więcej niż początkowo zakładano.

Square posiada teraz 80% udziałów TIDAL, a Jay-Z oraz Desiree Perez, dyrektor generalny Roc Nation, dołączyli do zarządu spółki.

Zobacz również: Wyjątkowa butelka koniaku D’usse Jay’a-Z sprzedana za ponad 200 000 zł

Portal TMZ potwierdził, że ogłoszone w marcu przejęcie TIDAL przez Square zostało sfinalizowane. Serwis streamingowy Jay’a-Z został kupiony za ponad 300 milionów dolarów! TIDAL – co to? W 2015 roku Jay-Z wygrawszy przetarg za 56 milionów dolarów od szwedzkiego start-upu Aspiro założył TIDAL – pierwszy globalny serwis streamingowy z najwyższej jakości dźwiękiem i wideo w […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.