kadr z teledysku

JAY-Z i LL Cool J wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame


02 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Dwie żywe legendy rapu: JAY-Z oraz LL Cool J, zostały uhonorowane. Raperzy zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame.

JAY-Z i LL Cool J w Rock and Roll Hall of Fame

W sobotę 30 października w Rocket Mortgage Fieldhouse w Cleveland odbyło się wprowadzenie JAY-Z i LL Cool J’a do Rock & Roll Hall of Fame. O obu raperach wypowiedziały się osoby o silnej pozycji popkulturowej. Wśród mówców znalazł się również Barack Obama, który nie szczędził miłych słów w stosunku do Cartera.

Barack Obama mówi o JAY-Z

W wideo dedykowanym raperowi z Nowego Jorku, pojawiły się osoby reprezentujące różne dziedziny. Na telebimach można było zobaczyć chociażby Eda Sheerana, Rihannę, LeBrona Jamesa, Diddy’ego, Ushera, aktora Jamiego Foxxa, Beyoncé oraz byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Baracka Obamę.

Zobacz: 2Pac dołączył do Rock and Roll Hall of Fame

Pierwszy afroamerykański prezydent USA określił Hovę jako jednego z najbardziej znanych artystów w historii oraz ucieleśnienie amerykańskiego snu. Podczas mowy, którą wygłosił JAY-Z, raper wspomniał także o rozmowie telefonicznej z Obamą, która odbyła się w trakcie wyborów prezydenckich w 2012 roku.

Zadzwonił do mnie i powiedział Wiesz, jesteśmy w czwartej ćwiartce. Przegrywamy dwoma punktami. Potrzebuję cię, byś mi asystował, podał mi piłkę. Jestem Michaelem Jordanem i to dokończę. Potrzebuję cię, byś pojechał ze mną do Miami, Filadelfii, Atalnty i Ohio. Pomyślałem wtedy, że hip-hop zawsze był katalizatorem zmiany i jakie to wspaniałe, że ten człowiek dzwoni do mnie, bym mu pomógł w kampanii.

Wspomina JAY-Z.

Przemowa JAY-Z podczas wprowadzenia do Rock & Roll Hall of Fame

LL Cool J w Hall of Fame

Kandydaturę LL Cool J’a odrzucano sześć razy. Siódme podejście okazało się sukcesem, a dołączenia do Rock and Roll Hall of Fame pogratulował Smithowi Dr. Dre. Legendarny producent pochwalił rapera m.in. za budowanie międzypokoleniowych mostów. Cała wypowiedź Dre dostępna jest poniżej.

Dr. Dre wprowadza LL Cool J’a do Hall of Fame

Podczas październikowej uroczystości, LL wystąpił w specjalnie przygotowanym secie. Występ rozpoczął Go Cut Creator Go z 1987 roku. Razem z nowojorczykiem wystąpił Eminem oraz Jennifer Lopez. Raper z Detroit wystąpił u boku Cool J’a w utworze Rock the Bells, natomiast Jennifer Lopez zaśpiewała w All I Have.

LL Cool J i Jennifer Lopez razem na scenie

Eminem niespodziewanie obok nowojorskiej legendy rapu

Dwie żywe legendy rapu: JAY-Z oraz LL Cool J, zostały uhonorowane. Raperzy zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins JAY-Z i LL […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →