2Pac dołączył do Rock and Roll Hall of Fame


21 grudnia 2016

Podziel się newsem:

Prestiżowa galeria muzycznych sław ogłosiła, którzy artyści zostaną wyróżnieni za swój wkład w rock and rolla w 2017 roku.

Rock and Roll Hall of Fame od dawna nie wyróżnia jedynie artystów grających rocka. Tego zaszczytu dostąpili już m.in. Grandmaster Flash, N.W.A., Run–D.M.C. W tym roku wśród nagrodzonych Pearl Jam, Electric Light Orchestra, Journey, Yes, Joan Bez, Nile Rodgers i Tupac Shakur.

By kandydatura do hall of fame brana była w ogóle pod uwagę, od pierwszego wydania płyty artysty musi minąć 25 lat. W tym roku Tupac mógł być więc nominowany po raz pierwszy i od razu zakwalifikował się do finalnej selekcji, dokonanej przez ponad 900 członków fundacji Rock and Roll Hall Of Fame i internautów.

Nagroda dla 2Paca nie wydaje nam się zaskoczeniem – to przecież człowiek, który zmienił bieg historii muzyki i zainspirował tak wielu artystów, że nie dałoby się ich wszystkich policzyć. Nie brakuje jednak osób, które krytykują decyzję, ale CEO Hall Of Fame ma dla nich konkretną odpowiedź: „Rock and Roll oznacza wiele różnych rzeczy dla wielu różnych ludzi. To szeroka definicja i uważamy hip-hop za ważną część całego gatunku”.

Prestiżowa galeria muzycznych sław ogłosiła, którzy artyści zostaną wyróżnieni za swój wkład w rock and rolla w 2017 roku. Rock and Roll Hall of Fame od dawna nie wyróżnia jedynie artystów grających rocka. Tego zaszczytu dostąpili już m.in. Grandmaster Flash, N.W.A., Run–D.M.C. W tym roku wśród nagrodzonych Pearl Jam, Electric Light Orchestra, Journey, Yes, Joan […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →