Drake i Kanye West wystąpią razem na koncercie w Los Angeles


22 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Zaledwie kilka dni temu Drake i Kanye West poinformowali o zakończeniu beefu, a teraz artyści ogłosili wspólny koncert. Sprawdź szczegóły.

Drake i Kanye West razem na scenie

Zaledwie kilka dni temu obaj artyści ogłosili zakończenie beefu, a już teraz otrzymaliśmy zapowiedź wspólnego występu. 9 grudnia w Los Angeles podczas charytatywnego koncertu Free Larry Hoover Kanye i Drake spotkają się razem na scenie. Okazja jest o tyle wyjątkowa, że oznacza pierwszy koncert Westa niebędący bezpośrednią promocją jego albumu od 5 lat. Drake został zapowiedziany „jako gość specjalny”. Nie jest jednak jasne, jaka będzie jego rola podczas występu. Z pewnością jednak nabywcy biletów będą mieli okazję zobaczyć obu panów razem na scenie. Pomysł wspólnego występu był inicjatywą Kanyego nakłonionego przez J. Prince’a, założyciela Rap-A-Lot Records oraz Larry’ego Hoovera, w imię którego odbywa się charytatywny koncert.

Zakończenie wieloletniego beefu

Zakończenie beefu pomiędzy Drake’iem i Kanye Westem nastąpiło niespodziewanie. Konflikt obu panów sięga bowiem początków kariery Kanadyjczyka ponad dekadę temu. Jednak zarzuty Kanyego o zbudowanie całej twórczości przez Drake’a na patencie płyty 808s & Heartbreaks Westa nie spotkały się z kontrą. W międzyczasie panowie nagrali chociażby wspólny utwór Glow na płytę More Life Drizzy’ego. Jednak prawdziwa eskalacja nadeszła w 2018 roku, kiedy to Drake nagrał diss na Kanye i Pushę T zatytułowany Duppy Freestyle. Push odpowiedział Story Of Addion, wypuszczając tym samym, zdaniem słuchaczy i krytyków, jeden z najlepszych i najbardziej bezwzględnych dissów w historii. Cały konflikt zaogniony ponownie w 2021 roku przyczynił się do różnych drobnych nieprzyjemności podczas promocji płyt Kanyego (Donda) oraz Drake’a (Certified Lover Boy), których premiery nastąpiły dokładnie tydzień po sobie. Tak szybkie zakończenie beefu może potwierdzać teorie niektórych fanów, którzy sugerowali sztuczne zaognienie beefu w celach promocyjnych obu wydawnictw.   

Zaledwie kilka dni temu Drake i Kanye West poinformowali o zakończeniu beefu, a teraz artyści ogłosili wspólny koncert. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Drake i Kanye West […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →