GettyImages

Cardi B pierwszą raperką z trzema diamentowymi piosenkami


14 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Numer Cardi B I Like It, z J Balvinem i Bad Bunny na feacie uzyskał diamentowy certyfikat od Recording Industry Association of America.

Diament dla Cardi B

Latynosko-trapowy letni bangerek sprzedał się nakładem 10 milionów egzemplarzy, czyniąc tym samym Cardi pierwszą damską raperką z trzema takimi wyróżnieniami na koncie. Wcześniej była pierwszą z diamentem w ogóle, za piosenkę Bodak Yellow, a następnie jedyną z dwoma za Girls Like You z Maroon 5. Dołącza tym samym do grona dwóch jedynych kobiet na świecie, które mogą się pochwalić tyloma diamentami – obok niej jest Katy Perry.

I Like It to piosenka wydana 25 maja 2019 jako singiel z debiutanckiego albumu raperki, Invasion of Privacy. Numer dotarł na szczyt listy Hot 100 Billboardu w lipcu 2018, w wyniku czego Cardi stała się pierwszą raperką z dwoma singlami na pierwszym miejscu wspomnianej listy. Drugim trackiem, który sprawił że artystka otrzymała ten tytuł był Bodak Yellow. Teledysk do I Like It ma ponad 1.4 miliarda wyświetleń na Youtubie, a sama piosenka posiada na ten moment 1.3 miliarda streamów na Spotify.

Jestem taka szczęśliwa! Mój album wyszedł w 2018, a wciąż pobija kolejne rekordy. Mam solowy diament, mam diament za featuring, a teraz mam KOLEJNY za kolaborację z dwojgiem ludzi, którzy mnie inspirują i których bardzo kocham, J Balvinem i Bad Bunny. Pamiętam jakby to było wczoraj, gdy ta piosenka zajęła pierwsze miejsce, a teraz jest diamentowa. Nie wierzę, że to się dzieje! Jestem taka dumna, że aż dwa numery z mojego debiutanckiego albumu pokryły się diamentem. Mam nadzieję, że osiągnę tyle samo albo i więcej z moją następną płytą. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali i kochali ten track.

Fun fact: ta piosenka rozpoczęła moją dobrą relację z Balenciagą i jest numerem, na którym najwięcej zarabiam z tego względu, że co chwilę ktoś ją wykorzystuje w reklamach.

– napisała Cardi na swoim Instagramie
Cardi B Playboy
Cardi B, źródło: GettyImages

Numer Cardi B I Like It, z J Balvinem i Bad Bunny na feacie uzyskał diamentowy certyfikat od Recording Industry Association of America. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →