kadr z teledysku

Cardi B pierwszą raperką z dwoma diamentowymi piosenkami


01 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Cardi B zapisała się niedawno na kartach historii jako pierwsza raperka, która otrzymała diamentowe wyróżnienie więcej niż raz. Sprawdź szczegóły.

Drugi diament w karierze Cardi

W poniedziałek piosenka Cardi BGirls Like You, nagrana wspólnie z zespołem Maroon 5, przekroczyła próg 10 milionów sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, dosięgając w ten sposób wymaganą ilość do otrzymania diamentowego certyfikatu Recording Industry Association of America.

29-letnia raperka z Bronxu po raz pierwszy dostała diamentowe wyróżnienie w marcu bieżącego roku, kiedy to jej track Bodak Yellow osiągnął wspomniany wyżej wynik sprzedażowy.

Wow, mam dwie diamentowe piosenki! Dziękuję ogromnie Maroon 5 za zaproszenie mnie do tego numeru. To jest piosenka, którą uspokajam swoją córkę za każdym razem, gdy ją wykonuję. Jestem dozgonnie wdzięczna.

– napisała Cardi na swoim Twitterze

Przeczytaj także: Charli XCX ujawnia datę premiery „Crash”, swojego nowego albumu

Pomijając rap, Cardi jest trzecią kobietą w historii która dostała więcej niż jeden diamentowy certyfikat, dołączając do grona, do którego wcześniej zaliczały się Katy Perry (ta ma na koncie trzy diamenty) i Lady Gagę, która również ma dwa wyróżnienia.

Raperka jest także nominowana do nagrody Grammy za jej solowy track Up w kategorii “Best Rap Performance”. Piosenka jest nominowana w tej kategorii obok Way 2 Sexy Drake’a, My Life J. Cole’a, Thot Shit Megan Thee Stallion oraz family ties Baby Keema.

Przeczytaj także: Maroon 5 popełniają piękne błędy w towarzystwie Megan Thee Stallion

Cardi B zapisała się niedawno na kartach historii jako pierwsza raperka, która otrzymała diamentowe wyróżnienie więcej niż raz. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Drugi diament w karierze […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →