fot. Gutchie Kojima

„Something In The Way” Nirvany zyskuje popularność dzięki filmowi „The Batman”


11 marca 2022

Podziel się newsem:

The Batman już od tygodnia hula po kinach. Film sprawił również, że wielokrotnie wzrosła liczba odtworzeń utworu Nirvany – Something In The Way.

The Batman Nirvaną inspirowany

Już w pierwszej zapowiedzi filmu The Batman mogliśmy usłyszeć Something In The Way Nirvany. Utwór pochodzący z płyty Nevermind znalazł się również w samej produkcji, stanowiąc niejako klamrę w całym obrazie. Bruce Wayne z nowego filmu o Mrocznym Rycerzu był zresztą częściowo inspirowany postacią Kurta Cobaina.

Słucham muzyki, kiedy tworzę scenariusze. Pisząc pierwszy akt, włączyłem Something In The Way Nirvany. Dotarło do mnie wtedy, że oprócz postaci Bruce’a Wayne’a-playboya, którą już wcześniej widzieliśmy, jest jeszcze jedna wersja, którą dotknęła ogromna tragedia i została samotnikiem. Zacząłem więc tworzyć nawiązanie do filmu Last Days Gusa Van Santa, wykorzystując pomysł na tę fikcyjną wersję Kurta Cobaina mieszkającego w rozpadającej się posiadłości.

W Good Time doskonale czuć zarówno jego [Roberta Pattinsona] wrażliwość i desperację, jak i siłę. Pomyślałem, że jest to świetne połączenie. Ma także to coś z Kurta Cobaina: wygląda jak gwiazda rocka, ale czuć, że mógłby też być odludkiem.

– mówił w grudniu Matt Reeves, reżyser filmu
„Something In The Way” Nirvany zyskuje popularność dzięki filmowi „The Batman”
plakat filmu The Batman, fot. Warner Bros

Something in the way – czy jest to sequel The Batman?

Wzrost popularności Something In The Way widać oczywiście w liczbach. W samych Stanach Zjednoczonych, przez cztery dni od premiery (4 marca), kawałek zebrał ponad trzy miliony odtworzeń. Statystyki dotyczą platformy Spotify, gdzie utwór wskoczył także do top 5 najpopularniejszych piosenek Nirvany.

Przeczytaj także: Batman: najmniej superbohaterski, najbardziej ludzki [recenzja]

W tydzień po premierze The Batman zarobił na całym świecie już ponad 288 milionów dolarów. Sequel jest zapewne tylko kwestią czasu i pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie.

Nirvana – Something In The Way

The Batman już od tygodnia hula po kinach. Film sprawił również, że wielokrotnie wzrosła liczba odtworzeń utworu Nirvany – Something In The Way. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →