kadr ze zwiastuna

Wiemy, ilu widzów w Polsce obejrzało „The Batman” w pierwszy weekend


08 marca 2022

Podziel się newsem:

The Batman okazał się hitem na całym świecie, w tym w Polsce. W trakcie premierowego weekendu film obejrzały setki tysięcy osób w całym kraju.

The Batman hitem w polskich kinach

W zeszły piątek na całym świecie zadebiutował The Batman w reżyserii Matta Reevesa z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Wczoraj informowaliśmy, że według portalu Box Office Mojo, najnowszy tytuł ze stajni DC odnotował już ponad ćwierć miliona dolarów przychodu. Warto podkreślić, że sam proces produkcji filmu wyniósł około dwustu milionów dolarów. Teraz wiadomo również, ilu Polaków pojawiło się w kinach w trakcie premierowego weekendu.

Zobacz: The Batman ściga Spider-Mana. W pierwszy weekend film zarobił setki milionów dolarów

Jak donosi portal naekranie.pl, Polacy tłumnie zjawili się w kinach, by obejrzeć nowe przygody Człowieka-Nietoperza. W trakcie pierwszych dni od pojawienia się na wielkim ekranie film o zamaskowanym miliarderze z Gotham City został obejrzany przez ponad dwieście dwadzieścia sześć tysięcy widzów. Jednocześnie jest to najwyższy wynik dotyczący ostatnich premier ze studia Warner Bros. Ostatni głośny tytuł, czyli Uncharted z Tomem Hollandem, obejrzało „tylko” sto osiemdziesiąt tysięcy widzów podczas premierowego weekendu.

the batman robert pattinson zwiasun premiera
oficjalny plakat promujący The Batman

To nie koniec Roberta Pattinsona jako Bruce’a Wayne’a

Mimo że The Batman dopiero trafił do kin, już przed premierą było wiadomo, że powstanie druga odsłona z Pattinsonem w roli głównej. Według Dylana Clarka, producenta filmu, The Batman 2 najpewniej zadebiutuje w kinach nie później niż za pięć lat. Według plotek oraz zagranicznych mediów Pattinson powróci do roli Człowieka-Nietoperza w okolicach 2026 roku. Sam zainteresowany przyznał, że z ochotą zobaczyłby, jak Bruce Wayne zmaga się z Dworem Sów.

The Batman okazał się hitem na całym świecie, w tym w Polsce. W trakcie premierowego weekendu film obejrzały setki tysięcy osób w całym kraju. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →