kadr z filmu "The Batman"

“The Batman” ściga “Spider-Mana”. W pierwszy weekend film zarobił setki milionów dolarów


07 marca 2022

Podziel się newsem:

Pierwszy weekend po premierze The Batman za nami. Film z Robertem Pattinsonem w roli głównej okazał się hitem. Produkcja już teraz zarobiła blisko ćwierć miliarda dolarów. Lepszy wynik w ostatnim czasie odnotował tylko Spider-Man: Bez drogi do domu.

The Batman to hit. Film zwrócił się w pierwszy weekend

W piątek 4 marca światową premierę świętowali producenci filmu The Batman w reżyserii Matta Reevesa. Jak podaje serwis Box Office Mojo, najnowsza produkcja DC zarobiła już niemal dwieście pięćdziesiąt milionów dolarów. W samych Stanach Zjednoczonych The Batman zarobił sto dwadzieścia osiem i pół miliona, a pozostałe sto dwadzieścia milionów zysku przyniósł z innych krajów. Tym samym producenci filmu w weekend po premierze zaczęli odnotowywać zyski, ponieważ produkcja ostatniego Człowieka Nietoperza wyniosła dwieście milionów dolarów.

Zobacz: Batman: Najmniej superbohaterski. Najbardziej ludzki [recenzja]

Jak na razie jest to najwyższy wynik sprzedażowy w 2022 roku oraz jeden z najwyższych w ciągu ostatnich dwóch lat. Więcej pieniędzy w ciągu pierwszego weekendu zarobił jedynie Spider-Man: Bez drogi do domu z Tomem Hollandem. Produkcja wchodząca w skład Marvel Cinematic Universe w pierwszy weekend od premiery zarobiła dwieście sześćdziesiąt milionów dolarów. Obecnie zeszłoroczna premiera zbliża się do dwóch miliardów na koncie.

The Batman – główny zwiastun

Robert Pattinson wróci do Gotham City?

Tuż przed premierą Batmana w sieci pojawiły się doniesienia, że w planach jest już sequel przygód Bruce’a Wayne’a odgrywanego przez Roberta Pattinsona. Matt Reeves zdradził enigmatycznie, że druga odsłona może być częścią zupełnie nowego uniwersum. Do głosu doszedł również producent filmu, Dylan Clark, który potwierdził plotki o kontynuacji. Według obecnych informacji The Batman 2 powinien zadebiutować na wielkim ekranie wcześniej niż za pięć lat.

the batman robert pattinson zwiasun premiera
oficjalny plakat promujący film “The Batman”

Pierwszy weekend po premierze The Batman za nami. Film z Robertem Pattinsonem w roli głównej okazał się hitem. Produkcja już teraz zarobiła blisko ćwierć miliarda dolarów. Lepszy wynik w ostatnim czasie odnotował tylko Spider-Man: Bez drogi do domu. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →