fot. Yves Saint Laurent

Nirvana na koszulkach od Yves Saint Laurent w horrendalnej cenie


20 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

T-shirty ze znanymi zespołami pojawiały się już w niejednej sieciówce. Tym razem logo rockowej legendy Nirvana trafiło na ubrania Yves Saint Laurent. Cena jest nie z tej ziemi.

Prestiżowe koszulki Nirvany

Temat koszulek ze znanymi zespołami stał się już memem. „Masz koszulkę z Metalliką? Pewnie nawet jej nie słuchasz” – usłyszała niejedna osoba, która wybrała się w takiej na miasto. Niejedna sieciówka postanowiła wykorzystać merch. Z pewnością jedne osoby naprawdę słuchały danej grupy – od Guns N’ Roses przez Queen po Ramones – a innym podobał się wygląd ich logotypu oraz oprawa graficzna. Tym razem żarciki wokół koszulkowych tematów nie dotyczą ewentualnego pozerstwa, ale ceny. Projekty z grafikami i okładkami grupy Nirvana postanowił wykorzystać tym razem luksusowy francuski dom mody Yves Saint Laurent.

Cena zwala z nóg

„Luźny T-shirt z nadrukiem w stylu vintage” – opisują koszulki z zespołem Nirvana na stronie internetowej. Znajdziemy na nich grafikę m.in. z albumu Incesticide. Jaki jest koszt takiego t-shirtu? 4 450 dolarów, czyli niecałe 17 750 złotych. Portal „Guitar” wycenił, że można kupić za to 470 płyt, których okładkę wykorzystano na koszulkach. To najdroższy z dostępnych w kolekcji YSL t-shirtów. Za pozostałe zapłacimy od 690 do 2 690 dolarów. Wielu internautów uważa, że to zdecydowana przesada.

Koszulki zespołu Nirvana, fot. Yves Saint Laurent

To nie pierwszy raz, kiedy środowisko muzycznych fanów łapie się za głowę w kwestii drogiej marki. W zeszłym miesiącu Yves Saint Laurent nawiązał współpracę z Fenderem. Zrobiony wspólnie Stratocaster kosztował 12,5 tysiąca dolarów. Trzeba im oddać – to jedna z najbardziej eleganckich gitar Fendera, jakie kiedykolwiek wymyślono. Wyprodukowano tylko 10 takich egzemplarzy.

T-shirty ze znanymi zespołami pojawiały się już w niejednej sieciówce. Tym razem logo rockowej legendy Nirvana trafiło na ubrania Yves Saint Laurent. Cena jest nie z tej ziemi. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →