kadr z nagrania koncertowego z Rough Trade East

Jack White wykonuje „Heart-Shaped Box” Nirvany


21 listopada 2022

Podziel się newsem:

Do sieci trafiło nagranie z obecnej trasy koncertowej Jacka White’a, na której gra on cover jednego z największych hitów Nirvany.

Cover legendy

Osoby śledzące nieco mocniej solową twórczość Jacka White’a i jego zespołów doskonale wiedzą, że amerykański artysta często sięga na koncertach po utwory innych artystów. Wykonanie Jolene autorstwa Dolly Parton w rockowej aranżacji przez The White Stripes w pewnych kręgach traktowane jest wręcz jako kultowe i nazywane najlepszą wersją tego utworu w historii. Ostatnio White zdecydował się na kolejny cover, tym razem nieco bardziej kojarzącej się z jego gitarową estetyką. Chodzi mianowicie o Heart-Shaped Box Nirvany. Wielki hit zespołu Kurta Cobaina z ich trzeciego albumu studyjnego In Utero pokrył się złotem w Wielkiej Brytanii. Jesteście ciekawi, jak poradził sobie z nim Jack White? Sprawdzajcie nagranie poniżej:

Jack White – Heart-Shaped Box

Kontrowersyjny teledysk

Gdy w 1993 roku ukazywał się klip do Heart-Shaped Box autorstwa Antona Corbijna, bardzo mocno rozwścieczył on środowiska konserwatywne. Mogliśmy zobaczyć w nim między innymi motyw ukrzyżowania Chrystusa w czapce świętego Mikołaja, płody i surowe mięso. Do tego na ekranie przechadzało się dziecko w stroju do złudzenia przypominającym kostiumy członków Ku Klux Klanu. W jednym z wywiadów Corbijn przyznał, że to, co widzimy w klipie do Heart-Shaped Box, jeśli chodzi o kwestie pomysłów, jest jego inwencją w około 15%. Cała reszta to realizacja wizji Kurta Cobaina. Heart-Shaped Box był ostatnim klipem Nirvany. Niedługo później wokalista zespołu popełnił samobójstwo, a pozostali członkowie zespołu podjęli decyzję o zakończeniu działalności pod szyldem Nirvana.

Do sieci trafiło nagranie z obecnej trasy koncertowej Jacka White’a, na której gra on cover jednego z największych hitów Nirvany. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →