“Smells Like Teen Spirit” Nirvany z miliardem wyświetleń na YouTube

Obserwuj nas na instagramie:

Największy przebój Nirvany Smells Like Teen Spirit został odtworzony już ponad miliard razy. To drugi hit z lat 90., któremu udało się osiągnąć taki wynik.

Utwór Smells Like Teen Spirit znają wszyscy. Nie trzeba być fanem Nirvany ani nawet słuchać tego typu muzyki, żeby kojarzyć ten kawałek oraz towarzyszący mu klip.

Smells Like Teen Spirit Nirvany z miliardem wyświetleń na YouTube

O tym, że piosenka cieszy się niesłabnącą popularnością i wciąż chętnie do niej wracamy może świadczyć fakt, że niedawno Smells Like Teen Spirit przekroczył miliard wyświetleń w serwisie YouTube. Stało się to po 29 latach od premiery płyty Nevermind, z której pochodzi utwór.

Od niedawna klip do tego utworu możemy oglądać w lepszej jakości obrazu i dźwięku, dzięki współpracy platformy YouTube i wytwórni Universal Music, w ramach której zremasterowanych zostanie tysiąc najważniejszych, kultowych klipów.

Nirvana – Smells Like Teen Spirit

Teledysk do Smells Like Teen Spirit wyreżyserował Samuel Bayer i było to jego pierwsze zlecenie w branży muzycznej. Później tworzył on teledyski dla takich artystów jak: Ozzy Osbourne, Iron Maiden, Garbage, Metallica, The Rolling Stones, Marilyn Manson, Robbie Williams, Green Day, Justin Timberlake, The Cranberries (których hit Zombie również zbliża się do miliarda wyświetleń) czy Maroon 5.

Utwór Nirvany to drugi przebój z lat 90., któremu udało się osiągnąć taki wynik. Wcześniej miliard wyświetleń na YouTube zdobył klip do utworu November Rain zespołu Guns’n’Roses.

Guns’n’Roses – November Rain

Największy przebój Nirvany Smells Like Teen Spirit został odtworzony już ponad miliard razy. To drugi hit z lat 90., któremu udało się osiągnąć taki wynik. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →