Kayah i Bregović powracają i zagrają… na festiwalu!


14 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Kayah i Bregović ponownie staną na jednej scenie. I to jakiej! Duet zagra bowiem na Fest Festival w Chorzowie. To będzie niezapomniany koncert!

Kayah i Bregović – historyczny duet na polskiej scenie

Kayah i Bregović to jeden z najważniejszych duetów w historii polskiej muzyki, który zadebiutował w 1999 roku i niestety – na tym poprzestał. Jeden album wystarczył jednak, aby ta dwójka już na zawsze zapisała się w kartach historii.

Płyta Kayah i Bregović sprzedała się powiem w nakładzie przekraczającym 700 tysięcy egzemplarzy, tym samym zyskując status diamentowej płycie, który w Polsce udało się zdobyć naprawdę niewielu wydawnictwom. Album odnosił również wiele sukcesów poza granicami Polski, między innymi we Włoszech, czy Francji.

Kayah i Bregovic

Album łączący pokolenia

Muzyka stworzona przez Kayah i Bregovica zdaje się być nieśmiertelna. Przechodzi z pokolenia na pokolenie i – co najważniejsze – wciąż jest żywa. Wciąż porusza kolejnych słuchaczy, którzy sięgają po ten polsko-bałkańsko-cygański materiał.

W 2019 roku, w dwudziestą rocznicę powstania albumu Kayah i Bregović artyści zagrali wspólnie wyjątkowy koncert. Wystąpili bowiem w Tauron Arenie w Krakowie. W wywiadzie dla Vogule Poland, Kayah zdradziła, że to może być niestety ich ostatni wspólny koncert.

Kayah i Bregović zagrają na Fest Festival 2020…

Na szczęście słowa te okazały się nieprawdą! Kayah i Bregović zostali właśnie ogłoszeni przez Fest Festival! Duet zagra wyjątkowy koncert w Parku Śląskim w Chorzowie już w sierpniu 2020 roku. Nie może Was zbraknąć na tym festiwalu i show w wykonaniu Kayah i Bregovica!

fest festival 2019
Fot. Zofia Paśnik

…i wyruszą w kolejną trasę koncertową po Polsce!

To nie koniec niespodzianek od Kayah i Gorana Bregovica! Z okazji 21. urodzin swojego wspólnego albumu, duet ponownie wyruszy w trasę koncertową po Polsce, jesienią 2020 roku. Wygląda na to, że muzycy jeszcze długo nie pożegnają się z graniem tego materiału na żywo. Zobaczcie, gdzie i kiedy będzie można ich zobaczyć w tym roku. Będą to naprawdę duże, muzyczne wydarzenia!

  • 22 października 2020 – Katowice, Spodek
  • 24 października 2020 – Gdańsk, ERGO Arena
  • 25 października 2020 – Warszawa, COS Torwar
Kayah Bregovic

Kayah i Bregović ponownie staną na jednej scenie. I to jakiej! Duet zagra bowiem na Fest Festival w Chorzowie. To będzie niezapomniany koncert! Kayah i Bregović – historyczny duet na polskiej scenie Kayah i Bregović to jeden z najważniejszych duetów w historii polskiej muzyki, który zadebiutował w 1999 roku i niestety – na tym poprzestał. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →