Kasabian, Róisín Murphy, SBTRKT i inni. FEST Festival 2023 znów ogłasza!


06 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

FEST Festival odbędzie się między 9 a 13 sierpnia na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie.

Kasabian na FEST Festival 2023!

Poznaliśmy headlinera tegorocznego FEST Festivalu. To brytyjski zespół Kasabian – jeden z najpopularniejszych składów gitarowych ostatnich dwóch dekad. Ich debiutancka płyta ukazała się w 2004 roku, a pochodzący z Leicester skład zbudował swoje oryginalne brzmienie łącząc britpop z rave’ową elektroniką. Utwory Fire, Club Foot, Underdog, L.S.F., Days Are Forgotten – trudno ich nie znać. A już na pewno będzie można ich posłuchać w czwartek 10 sierpnia.

Róisín znów na festiwalu

Drugim ważnym ogłoszeniem tegorocznego FEST-a jest Róisín Murphy (pamiętajcie o dobrej wymowie!). Była wokalistka Moloko, wielka solowa gwiazda, diwa, artystka i muzyczna maszyna w jednym pojawi się w chorzowskim Parku Śląskim 10 sierpnia. To już jej drugi koncert na FEST Festivalu. Tym razem przedstawicielka nu-disco i art-popu promować będzie ostatni album, Róisín Machine, ale spodziewać się można także nowego materiału. W końcu całkiem niedawno Irlandka wydała głośny singiel CooCool z DJ-em Koze i podpisała kontrakt z kultową wytwórnia Ninja Tune.

AJR i Don Diablo

Kto jeszcze pojawi się na FEST Festivalu? Na przykład radośni bracia Adam, Jack i Ryan, którzy tworzą zespół AJR. Najnowszy album indie popowego trio, TNM, ma ukazać się w tym roku, a promuje go numer The DJ Is Crying for Help. AJR zagra w Chorzowie w piątek 11 sierpnia. Podbnie zresztą jak DON DIABLO, czyli człowiek bez którego nie byłoby współczesnego future house’u. Holender to protoplasta gatunku, który jest stale obecny w czołowej dziesiątce zestawienia topowych DJ-ów publikowanego na łamach „DJ Magazine”.

Aaron Jerome w świetnej formie

FEST Festival 2023 to takżę występ SBTRKT. Muzyk i producent z Londynu, którego debiutancki album pomógł zdefiniować brzmienie post-dubstepu, pomógł w karierach Jesse Ware i Samphy. W maju ukaże się The Rat Road – pierwszy od 9 lat długogrający album zamaskowanego producenta. Wystarczy posłuchać chociażby singla Bodmin Moor, by mieć pewność, że Aaron Jerome nadal jest w świetnej formie. A potem sprawdzić to 10 sierpnia na FEST Festivalu.

Jeszcze więcej muzycznych gwiazd

To nie koniec ogłoszeń – miedzy 9 a 13 sierpnia zobaczymy jeszcze WADE’a, tech house’owego DJ-a z Hiszpanii, JANNa, o którym sporo mówiło się w kontekście 67. Konkursu Piosenki Eurowizji i braci Kacperczyk. Wszyscy opisani powyżej artyści dołączą do uprzednio ogłoszonych gwiazd – The Chemical Brothers, M83, Sofi Tukker, 070 Shake, Oliver Heldens, Yungblud, Yung Lean, Bladee i Blossoms.

FEST Festival odbędzie się między 9 a 13 sierpnia na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kasabian na FEST Festival 2023! Poznaliśmy headlinera tegorocznego FEST […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →