fot. Katarzyna Mieszawska

FEST Festival 2022 z całym składem, ale jednego headlinera brak


11 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

FEST Festival właśnie opublikował pełny line-up tegorocznej edycji. Kto już w sierpniu zagra w Parku Śląskim?

FEST Festival wyrobił się ze składem miesiąc przed startem

Bez wskazywania palcem, ale akurat w spięciu harmonogramu trzeba oddać honor Follow The Step. Organizatorzy miesiąc przed startem swojego wydarzenia ogłosili wszystkich artystów i tym samym – oficjalnie zamknęli line-up FEST Festival 2022.

Impreza dokładnie tak jak w zeszłym roku będzie gościć na swoich scenach artystów reprezentujących różne gatunki, a zajawkowicze elektroniki dostaną swój własny kąt w postaci kilku tanecznych kręgów z mocnym przedstawicielstwem klubowej sceny. Normalnie żyć nie umierać, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę ostatni, dodatkowy, stricte klubowy dzień, na dobudzenie i wejście w tryb normalnego, pofestiwalowego życia.

Przeczytaj: Open’er Festival: jak to jest z polskimi artystami? Niby mrozi, ale mają dla kogo grać [felieton]

Fest Festival ogłoszenie line-up
fot. Katarzyna Mieszawska

Kto wystąpi na FEST Festival 2022?

Ponad 150 nazwisk, cztery dni (pięć, licząc elektroniczną lazy Sunday), lecz tylko trzech headlinerów. W zeszłym roku było podobnie, a pierwszego festiwalowego dnia Main Stage nadal się budował – wszystko wskazuje na powtórzenie tego schemtu.

Poniżej znajdziecie pełną rozpiskę artystów, którzy wystąpią na FEST Festival 2022 w Parku Śląskim w Chorzowie. Aspiracje na pewno są duże – efekty? Najmocniejszym dniem bez dwóch zdań jest sobota i patrząc na line-up, czuję w kościach, że w weekend na Śląsk zjedzie się sporo festiwalowiczów.

Sporą część koncertów zagospodarowali sobie polscy artyści, lecz poza nimi – koneserzy zagranicznych perełek także powinni być zadowoleni. Woodkid pierwszego dnia, Rüfüs Du Sol drugiego, Ashnikko i Gus Dapperton trzeciego, Caribou i Jungle na finał? Może i Quebonafide nie jest wymarzonym headlinerem, ale i tak jest z czego wybierać. I trzymać kciuki, żeby przy takim secie nic z must see się przypadkiem nie pokryło.

fest festival 2022 line-up
fot. materiały promocyjne

FEST Festival właśnie opublikował pełny line-up tegorocznej edycji. Kto już w sierpniu zagra w Parku Śląskim? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie FEST Festival wyrobił się ze […]


ZOBACZ: FEST Festival 2021, dzień trzeci – fotorelacja

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →