fot. Zuza Sosnowska

Nowi artyści w line-upie FEST Festival 2023. Kogo zobaczymy w sierpniu w Parku Śląskim?


13 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

W Chorzowie wystąpią m.in. M83, Yung Lean, Ben Böhmer, Blossoms i Jan-Rapowanie. 4. edycja FEST Festival 2023 potrwa od 9 do 13 sierpnia 2023 r.

FEST Festivalu 2023 nadchodzi

Po zakończeniu zeszłorocznej edycji jeszcze długo zachwycaliśmy się tym, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w Parku Śląskim. Czas zacząć już jednak poważnie przygotowywać się do kolejnej odsłony FEST Festivalu – tym bardziej, że ogłoszono właśnie kolejnych wykonawców, którzy zagrają w sierpniu w Chorzowie.

Kolejne ogłoszenia

W listopadzie dowiedzieliśmy się, że na FEST Festivalu zagrają The Chemical Brothers, Oliver Heldens, Yungblud, Two Feet, The Stickman Project, 070 Shake, a także Oki, Gibbs i Rubens. Teraz dołączają do nich M83, Yung Lean, Ben Böhmer live, Blossoms, Apashe z orkiestrą, Jan-Rapowanie, Calum Scott, Giant Rooks oraz Zdechły Osa.

M83 z nowym materiałem

Na pewno wiele osób najbardziej rozgrzeje w tym zestawieniu obecność projektu muzycznego Anthony’ego Gonzaleza. Istniejące od ponad dwóch dekad M83 17 marca opublikuje swoją 9. w karierze płytę – Fantasy. Kilka dni temu pisaliśmy o niespodziance, którą zgotował fanom Gonzalez, publikując w sieci praktycznie pół płyty. W Chorzowie na pewno będziemy mogli usłyszeć album w całości, podobnie jak największe hity M83 – Midnight City czy Wait. M83 zagra 11 sierpnia.

Szwedzki rap i niemiecka elektronika

Yung Lean to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez polską publiczność artysta. Będzie go można zobaczyć 9 sierpnia na scenie tegorocznego FEST-a i usłyszeć jego piosenki z Ginseng Strip 2002 i Hurt na czele. Fanów niemieckiej muzyki elektronicznej ucieszy na pewno obecność Bena Böhmera – berlińskiego producenta, którego ostatnią płytą było Begin Again z 2021 roku. W Chorzowie artysta zagra 10 sierpnia.

Orkiestra na żywo i polscy raperzy

Zespół Blossoms robi na scenie zamieszanie od czasu wydania debiutanckiego albumu w 2016 roku. Grupa była nominowana m.in. do prestiżowej nagrody Mercury Music Prize, a ich 4. album Ribbon Around the Bomb wyszedł w zeszłym roku. Na FEST Festivalu zagrają 12 sierpnia. Warto wspomnieć też o występie pochodzącego z Brukseli, a obecnie mieszkającego w Montrealu producenta muzyki elektronicznej Apashe. Znany jest on ze swoich spektakularnych występów z orkiestrą na żywo w ramach projektu Live Brass Ensamble show, o czym polska publiczność będzie mogła przekonać się już 9 sierpnia. Poza tym w Chorzowie zobaczymy Jana-Rapowanie (11 sierpnia), Caluma Scotta (10 sierpnia), zespół Giant Rooks (9 sierpnia) oraz Zdechłego Osę, który pojawi się na scenie 12 sierpnia.

Więcej informacji o FEST Festivalu 2023 i artystach można znaleźć na stronie imprezy.

W Chorzowie wystąpią m.in. M83, Yung Lean, Ben Böhmer, Blossoms i Jan-Rapowanie. 4. edycja FEST Festival 2023 potrwa od 9 do 13 sierpnia 2023 r. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →