fot. materiały promocyjne

Niespodzianka od M83. Płytę „Fantasy” zapowiada aż 6 utworów. Wszystkie są już w sieci


10 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Istniejący od 1999 roku projekt Anthony’ego Gonzaleza doczekał się już 8 studyjnych płyt. Teraz czas na album nr 9.

Fantasy nadchodzi

Płyta będzie nosiła tytuł Fantasy i ukaże się 17 marca 2023 roku nakładem Other Suns – wytwórni założonej przez M83. Gonzalez, wraz ze swoim wieloletnim współpracownikiem Joe Barrym i producentem Justinem Meldalem Johnsenem, zaczął nagrywać płytę już w 2021 roku, ale jak widać nie spieszył się z pokazaniem muzyki światu.

Chciałem powrócić z albumem, który będzie miał w sobie brzmienie zespołu. (…) Stworzyć album, który dobrze brzmi na żywo i dobrze sprawdza się na scenie. Chodziło o powrót do moich korzeni, które oscylują wokół brzmień shoegaze’owych i gitarowych. Brzmienia lat 80-tych.

opowiadał Anthony Gonzalez w rozmowie z „NME”.

Rozdział pierwszy już w naszych rękach

Dokładnie miesiąc temu pojawił się pierwszy singiel z płyty, Oceans Niagara, a teraz dostajemy kolejne… pięć utworów. Wszystkie sześć piosenek – jak widnieje w serwisach streamingowych – stanowią Rozdział 1 płyty Fantasy. Kolejno na płycie będą to więc: Water Deep, wspomniane Oceans Niagara, a także Amnesia, Us And The Rest, Earth To The Sea oraz Radar, Far, Gone. Nowych utworów M83 posłuchać można w serwisach streamingowych lub na YouTube:

Sześć utworów, które zaprezentował Anthony Gonzalez to niespełna połowa nadciągającej płyty M83. Wiemy o tym, bo znamy też już tracklistę płyty Fantasy:

01 Water Deep
02 Oceans Niagara
03 Amnesia
04 Us and the Rest
05 Earth to Sea
06 Radar, Far, Gone
07 Deceiver
08 Fantasy
09 Laura
10 Sunny Boy
11 Kool Nuit [ft. Kaela]
12 Sunny Boy Part 2
13 Dismemberment Bureau

Istniejący od 1999 roku projekt Anthony’ego Gonzaleza doczekał się już 8 studyjnych płyt. Teraz czas na album nr 9. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Fantasy nadchodzi Płyta […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →