materiały promocyjne festiwalu

FEST Festival: „Decyzja o upadłości była przedwczesna”. Nowe oświadczenie


09 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Organizator FEST Festivalu miał ogłosić upadłość, ale zmienił zdanie. W środowe popołudnie Follow The Step wydał nowe oświadczenie.

FEST Festival z nowym oświadczeniem

9 sierpnia miał rozpocząć się FEST Festival. Wydarzenie jednak odwołano kilka dni temu z powodu braku płynności finansowej organizatorów. „Wszyscy posiadający bilety mogą ubiegać się o zwrot środków, niestety w obecnej sytuacji zmuszeni zostaliśmy do uruchomienia postępowania upadłościowego, co uniemożliwia na ten moment wypłatę jakichkolwiek należności przez spółkę” – poinformował organizator Follow The Step w oświadczeniu wydanym w piątek. Więcej szczegółów przeczytacie tutaj.

Po medialnej burzy i ostrej krytyce ze strony zdenerwowanych uczestników oraz osób, które miały pracować na festiwalu, festiwal wydał nowe oświadczenie.

Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby naprawić zaistniałą sytuację i wziąć odpowiedzialność za nasze błędy. W związku z tym postanowiliśmy, że decyzja o upadłości była przedwczesna i przygotowujemy się do procesu restrukturyzacji, z nadzieją na odzyskanie Waszego wsparcia i zaufania

– czytamy w oświadczeniu.

Nie będzie upadłości, ale postępowanie restrukturyzacyjne

FEST Festival podjął decyzję o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, który ma doprowadzić do przywrócenia możliwości regulowania zobowiązań. Oznacza to, że restrukturyzacja być może pozwoli organizatorom spłatę zadłużeń wierzycielom, jednocześnie nie prowadząc do zamknięcia całego przedsiębiorstwa.

Restrukturyzacja pozwoli nam również na negocjacje z potencjalnymi partnerami, którzy mogliby nas wesprzeć finansowo i przejąć organizację kolejnych edycji wydarzenia. Jesteśmy świadomi, że proces restrukturyzacji nie będzie łatwy, ale będziemy z całych sił dążyć do zakończenia go z sukcesem.

materiały prasowe

FEST Festival chce odzyskać zaufanie, a uczestnicy – pieniądze

Według oświadczenia część z uczestników miała otrzymać już zwrot za bilety. Jeśli tak się nie stało, bo pośrednik sprzedaży biletów „odmówił zwrotu pieniędzy”, organizator proponuje wypełnienie formularza dostępnego na stronie. Trudno powiedzieć jednak, kiedy będzie można odzyskać pieniądze.

Na koniec w oświadczeniu możemy przeczytać, że ostatnie dni skłoniły organizatorów FESTa do „przeanalizowania sytuacji i wyciągnięcia wniosków”, ale mieli otrzymać również wiele słów wsparcia od fanów. Trudno jednak wyobrazić sobie, że FEST Festival w najbliższym czasie odzyska zaufanie uczestników.

Organizator FEST Festivalu miał ogłosić upadłość, ale zmienił zdanie. W środowe popołudnie Follow The Step wydał nowe oświadczenie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins FEST Festival z nowym oświadczeniem 9 […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →