materiały prasowe

Polskie premiery, na które czekamy w 2022 roku


12 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Przed nami kolejne 365 dni na ponowne rozgrzanie naszych głośników! O których zbliżających się albumach myślimy z wypiekami na twarzy?

2022 ma do przeskoczenia wysoką poprzeczkę

Bez krzty zawahania możemy przyznać, że zeszłoroczny tytuł albumu roku w kategorii POP możemy rozbić na dwie części i wręczyć go dwóm artystkom, które oczarowały nas swoją muzyką najbardziej. Mowa tu o Kaśce Sochackiej, która uderzyła w nas emocjonalnością i autentycznością swojego albumu, a także o Natalii Szroeder, która sprawiła, że emocje, towarzyszące pierwszemu odsłuchowi płyty Pogłos dalej dają o sobie znać.

Zobacz również: Rytmy Roku 2021: POP – ostateczne starcie, czyli wybieramy Album Roku!

Nic więc dziwnego, że tak wysoko postawiona poprzeczka rozbudza nasz muzyczny apetyt jeszcze bardziej i jak na szpilkach wyczekujemy kolejnych muzycznych doświadczeń. Które debiuty zachwycą nas w 2022 roku najbardziej? Czyje powroty uznamy za najlepsze? Który krążek przejmie miano najlepszego?

Oto albumy, na które w 2022 roku czekamy najbardziej

Rytmy Roku 2021: Wydarzenie Roku POP/Alternatywa
fot. Katarzyna Mieszawska

Dawid Podsiadło – TBA

Data premiery: TBA

Można pomyśleć, że postać Dawida pojawia się tu nieco na wyrost, bowiem nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej mniej lub bardziej oficjalnej zapowiedzi czwartej płyty tego artysty, jednak istnieją pewne przesłanki wskazujące na fakt, że prawdopodobnie to będzie właśnie ten rok! Podsiadło nie ukrywał bowiem w ostatnim czasie tego, że pracował nad swoim nowym materiałem, w sieci pojawiło się też kilka jego zdjęć ze studia, a brak planów koncertowych na 2022 rok, poza finalnym zagraniem stadionów, które zostały zapowiedziane już dwa lata temu, wskazuje na to, że Dawid może przygotowywać się do swojej kolejnej premiery. Czas najwyższy, bo Małomiasteczkowy kończy już cztery lata! Myślę, że jesień byłaby dobrym momentem na wielki come back Dawida. Czekam z wypiekami! (Weronika Szymańska)

Dawid Podsiadło – Małomiasteczkowy, posłuchaj!


Igor Walaszek – TBA

Data premiery: TBA

Po zakończeniu działalności duetu Bass Astral x Igo, chyba nikt nie spodziewał się, że kariery obu Panów nabiorą aż takiego rozpędu w ich solowych wędrówkach. Igor rozpoczął ją od bardzo dopracowanego utworu Helena, który opowiada o emocjach towarzyszących mu z pojawieniem się na świecie jego córeczki. Jak powiedział sam Walaszek, utwór przeszedł wiele metamorfoz, a jego finalna wersja była swojego rodzaju wyzwaniem, ponieważ artysta czekał na właściwy moment, by go wydać. I tak oto, miesiąc po narodzinach Heleny, usłyszeliśmy utwór, który emocjonalnie oczarował chyba każdego. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych poczynań Igora, bo mogą być one naprawdę zaskakujące. (Kuba Lipnicki)

Igo – Helena, posłuchaj!


Mrozu – TBA

Data premiery: TBA (kwiecień)

Szósty album w karierze Mroza na pewno będzie kolejnym wielkim wydarzeniem. Jego tematyka ma opierać się głównie na tematach duchowego wsparcia słuchaczy, a sam artysta chce za jego pomocą wyciągnąć rękę do tych, którzy potrzebują pomocy. Promujące wydawnictwo Złoto i Galácticos, to tylko idealne przykłady na to, że na zbliżających się w kwietniu koncertach Mroza będzie tak jak zawsze – emocjonalnie, energetycznie i przede wszystkim pozytywnie. I to jest właśnie to, co w muzycznym świecie kochamy najbardziej! (Kuba Lipnicki)

Mrozu – Złoto, posłuchaj!


Sarsa – Runostany

Data premiery: TBA

Sarsa i jej niepowtarzalna osobowość już nie raz udowodniły nam, że nie bez powodu na jej piosenki czeka bardzo duża rzesza fanów. Zapowiadający nadchodzący album artystki singiel – Przyspieszam, jest idealnym przykładem tego, że czas równa się precyzji, a muzyczne szpilki, które Sarsa wbija swoim nowym utworem, wchodzą bardzo głęboko. To nostalgiczno-emocjonalna kompozycja, okraszona bardzo poetyckim tekstem, który trafia do serca i zmusza nas do natychmiastowych refleksji. Jeśli cały album będzie osadzony w takim klimacie, to na pewno czeka nas bardzo przyjemne muzyczne doświadczenie. (Kuba Lipnicki)

Sarsa – Ze Mną Tańcz, posłuchaj!


Ewa Farna – Umami

Data premiery: 21 stycznia 2022 roku

Szósty album Ewy Farnej jest – jak sama powiedziała – wielobarwną płytą bez naklejki. To właśnie ten album ukaże nam stronę artystki, której do tej pory nie dane nam było zobaczyć. Ma ona być poszargana, nieuczesana i przede wszystkim – prawdziwa. Opowiadające o macierzyństwie i prywatnych przeżyciach EwyUmami, na pewno przyniesie nam trochę ciepła pod koniec styczniowych dni i otuli nas w pięknej palecie brzmień, jakie artystka dla nas przygotowała. (Kuba Lipnicki)

Ewa Farna – Wersja 2.0, posłuchaj!

Ewa Farna Wersja 2.0 Umami
Ewa Farna – “Umami”, okładka albumu

Julia Wieniawa – TBA

Data premiery: TBA

Chyba każdy już słyszał o Julii Wieniawie. Można ją nazwać prawdziwym wyznacznikiem sukcesu, bowiem artystka odnajduje się na bardzo wielu polach – nie tylko aktorskich, ale także modowych i przede wszystkim muzycznych. Jej opowiadający o sile marzeń singiel Na darmo uruchomił machinę promującą wyczekiwany, debiutancki album i tu trzeba powiedzieć jedno – jeśli sam singiel nie okaże się jednostrzałowcem i inne utwory dowiozą jego poziom, możemy spodziewać się kolejnych nieprzespanych nocy z otaczającym nas zewsząd nazwiskiem – Wieniawa. (Kuba Lipnicki)

Julia Wieniawa – Na darmo, posłuchaj!


Natalia Przybysz – Zaczynam od miłości

Data premiery: TBA (wiosna)

Natalia Przybysz jest kolejną artystką, która podejmie się interpretacji autorskich i nieopublikowanych do tej pory tekstów Kory. O nieśmiertelności dorobku muzycznego, jaki na kartach polskiej muzyki pozostawiła po sobie liderka Maanamu, cały czas śpiewają tacy wokaliści jak Ralph Kamiński, Ramona Rey, czy też Bovska. Nic więc dziwnego, że Natalia Przybysz, która charakternością dorównuje Korze, postanowiła wziąć ją na warsztat i udowodnić, że jest w stanie obudzić twórczość wielkiej artystki na nowo. Patrząc na promujący album singiel Oko Cyklonu, jesteśmy pewni, że nie będzie to muzyczny blamaż i sama Przybysz zrówna sobie serca wielu miłośników dobrych brzmień. (Kuba Lipnicki)

Natalia Przybysz – Oko Cyklonu, posłuchaj!


BOKKA – Blood Moon

Data premiery: TBA

Tylko Ci, którzy choć raz przesłuchali twórczość BOKKI wiedzą, jak wielką perłą jest owy zespół na polskiej scenie muzycznej. Enigmatyczna grupa zabrała nas swoim ostatnim albumem w niesamowitą podróż, która zakończyła się na tajemniczej i niesamowicie wciągającej Planecie B. Oczywiście żadna podróż nie trwa wiecznie, tak więc zespół po raz kolejny każe nam zapiąć pasy. Tym razem naszym celem jest krwawy księżyc. Najnowsze wydawnictwo promują bardzo wymowne, ale też niepokojąco brzmiące single Blood Moon, 900 i How It All Ends. Po ich wypuszczeniu BOKKA dała nam jasne oświadczenie, że jest w stanie przeskoczyć każdą poprzeczkę i zawiesić ją gdzie tylko będzie chciała. (Kuba Lipnicki)

BOKKA – Blood Moon, posłuchaj!


Ofelia – Osiem

Data premiery: TBA

Władcza Miranda, zraniona Lisa, czy może po prostu kokietująca polskie serca Ofelia? Jedna z najbardziej barwnych osobowości na polskiej scenie muzycznej ani myśli robić sobie przerwę. Nowy album Ofelii to opowieść, przez którą przeprowadzi nas osiem różnych bohaterek. Każda z nich to niecodzienne i bardzo prywatne spojrzenie w lustro, które adaptuje się do danych sytuacji. Na kogo wypadnie tym razem? Która z Pań rozkocha lub zniszczy jedną z osaczających ją emocji? Przekonamy się o tym sami, ale patrząc na promujące krążek single Słony Kiss i Zakochaną w bicie wiemy jedno – nasze uczucia już zostały postawione na jednej z szalek tej muzycznej wagi. (Kuba Lipnicki)

Ofelia – Zakochana w bicie (Miranda), posłuchaj!


Tymek – Król życia

Data premiery: 1 kwietnia 2022 roku

2022 w wykonaniu Tymka jawi się jak na razie jako jedna wielka niewiadoma. Co prawda artysta zapowiedział oficjalnie premierę swojej nowej EP-ki – Król życia, jednak spodziewamy się, że zaskoczy nas czymś jeszcze. Ile nowych albumów od Tymka ujrzy światło dzienne w najbliższym czasie? Ile jego nowych wcieleń poznamy w 2022 roku? Warto być czujnym, bo jedno jest pewne – Tymek zrywa z łatką przebojowego rapera, co może się okazać jedną z ciekawszych metamorfoz na polskiej scenie muzycznej ostatnich lat! (Weronika Szymańska)

Tymek, Urbanski – Król Życia, zobacz zapowiedź!


Natalia Nykiel – TBA

Data premiery: TBA

Natalia Nykiel dała się nam poznać jako bardzo wyrazista artystka, która wie, co chce osiągnąć na polskiej scenie muzycznej. Jej nowy album promują single P.R.I.D.E., Królestwo, Epoka X (która swoją drogą jest niesamowitym, a jednocześnie przerażającym utworem), a także najnowszy utwór – Pętla, który przez artystkę został nazwany najważniejszym dziełem w jej muzycznej karierze. Patrząc na to, że wszystkie cztery utwory są produkcjami na bardzo wysokim poziomie, możemy spodziewać się naprawdę dobrej płyty, która… kto wie, być może okaże się fenomenem tego roku! (Kuba Lipnicki)

Natalia Nykiel – Królestwo, posłuchaj!


Marie – Babyhands

Data premiery: 11 lutego 2022 roku

Jej ostatni singiel, Haribo, okazał się prawdziwym hitem. Marie nie ma zamiaru zatrzymywać się na pojedynczych sukcesach i zaraz po premierze utworu zapowiedziała, że jest on zwiastunem jej debiutanckiej płyty. Ta ma być taka, jaki jest dotychczasowy dorobek artystki – kolorowa, taneczna i zabójcza, jeśli chodzi o swoje tempo. Na pewno podbije niejedne parkiety 2022 roku! (Kuba Lipnicki)

Zobacz również: Marie: „Spotkałam się z komentarzami, że niektóre moje teksty są przeciwne wyzwoleniu kobiet” – wywiad

Marie – Haribo, posłuchaj!


LemON – TBA

Data premiery: TBA

Ostatnio sporo czasu w studiu spędza również grupa LemON na czele z Igorem Herbutem. Wokalista, po przerwie na solowy (jakże udany!) debiut, wraca do macierzy i jak sam zapowiadał – kusi go, aby ponownie zawojować nieco radiowe listy przebojów. Czy zatem 2022 rok przyniesie kolejne przeboje na miarę Napraw, Będę z Tobą, Jutro czy Scarlett w wykonaniu zespołu LemON? Wiele na to wskazuje! Nadchodzące wydawnictwo grupy będzie również pierwszym albumem stworzonym w nowym składzie z gitarzystą – Przemkiem Świerkiem oraz klawiszowcem – Tomaszem Świerkiem. Zapowiada się intrygujący powrót! (Weronika Szymańska)

LemON – Jutro, posłuchaj!


Patrycja Markowska – TBA

Data premiery: TBA (wiosna 2022)

W zasadzie niewiele wiadomo o tym, co nowego u Patrycji Markowskiej, poza tym, że coś się na pewno dzieje. Wokalistka podzieliła się kilkoma zdjęciami ze studia, na którym widać również Mariusza Obijalskiego – producenta jej nowego albumu. Markowska już nie raz udowodniła, że to nie nazwisko zrobiło z niej gwiazdę. Nie raz również zaskakiwała i jestem niezmiernie ciekawa, w którą stronę pójdzie następca jej Krótkiej Płyty O Miłości z 2017 roku. (Weronika Szymańska)

Patrycja Markowska – Niepoprawna, posłuchaj!


Martin Lange – Kontrasty

Data premiery: TBA

Debiut duetu Martin Lange to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier 2022 roku. Nie bez powodu zresztą znaleźli się w naszym ostatnim zestawieniu muzycznych newcomerów. Marcin Makowiec i Michał Lange raz po raz zaskakują nas kolejnymi odsłonami swojej autorskiej twórczości. Zaczęli delikatnie od ballad, przez ociekające rock’n’rollem, energetyczne kawałki, pełne jednocześnie radiowej przebojowości, aż po emocjonalne, intymne opowieści muzyczne. Przepadłam w każdej z nich i nie mogę się doczekać pełnego wydania tej dwójki! (Weronika Szymańska)

Martin Lange – Pod nosem, posłuchaj!


Jakub Skorupa – TBA

Data premiery: TBA

Z kolei debiut Jakuba Skorupy uznałabym za najbardziej intrygujący. Artysta wypuścił na początku 2021 roku swój debiutancki singiel Pociągi Towarowe, którym przykuł wzrok wielu miłośników alternatywy. Kolejne utwory, takie jak Wypowiedzenie z korpo, Wakacje i deszcz, Głuchy telefon czy w końcu ostatni – Barbórka, potwierdzały tylko, że mamy do czynienia z prawdziwym fenomenem na polskiej scenie alternatywnej. Co więcej, myślę, że Skorupa jeszcze nie raz nas zaskoczy! (Weronika Szymańska)

Jakub Skorupa – Barbórka, posłuchaj!


Rubens – Wynoszę się EP

Data premiery: 8 kwietnia 2022 roku

Jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich gitarzystów, Piotrek Rubik, już od jakiegoś czasu wodzi nas za nosy zapowiedziami swojego debiutanckiego, solowego albumu. Nie do końca wiedziano, co artysta zamierza przygotować – album producencki? Album instrumentalny? Album gitarowy, do którego będzie zapraszał wokalistów, na co wskazywał nieco pierwszy singiel Skipping Over Clouds – z udziałem Johna Portera? Otóż okazuje się, że będzie jeszcze inaczej. W zapowiedzi swojej nadchodzącej EP-ki, zwiastującej pełnoprawny album, Rubens zdradził, że oprócz gitar usłyszymy tam również jego wokal, co sprawiło tylko, że jestem jeszcze mocniej zaintrygowana! (Weronika Szymańska)

Rubens feat. John Porter – Skipping Over Clouds, posłuchaj!

Przed nami kolejne 365 dni na ponowne rozgrzanie naszych głośników! O których zbliżających się albumach myślimy z wypiekami na twarzy? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie 2022 […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →