fot. Kasia Bielska

Igo debiutuje bez Bass Astral i Clock Machine. Oto “Helena”!


05 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Igo rozpoczyna nową muzyczną drogę w swojej karierze. Jego pierwszy solowy album zapowiada wyjątkowy singiel – Helena.

Debiutancki hat-trick Igora Walaszka

Zakończenie działalności duetu Bass Astral x Igo bynajmniej nie oznacza urlopu dla tworzących go Kuby Tracza i Igora Walaszka. Pierwszy z nich dopracowuje premierę swojego debiutanckiego albumu Techno do miłości, który do tej pory zwiastowały single Before I died oraz Pałace. Drugi już od jakiegoś czasu informował nas o tym, że zamierza rozpocząć karierę solową. Właśnie otrzymaliśmy jej pierwszą zapowiedź!

Zobacz również: Bass Astral x Igo – projekt na boku, który stał się muzycznym fenomenem

Igo ewidentnie wciąż jest mało muzycznych doświadczeń. I dobrze! Po debiucie ze swoim macierzystym zespołem Clock Machine i potem u boku Bass Astrala, artysta postanowił posmakować tego uczucia raz jeszcze. Solowy projekt Igo to eksploracja muzycznych otchłani w jeszcze innym wydaniu niż te, z których znaliśmy go do tej pory.

Igo w emocjonalnym przeboju Helena

Nową, muzyczną przygodę Igora Walaszka rozpoczyna singiel Helena, za którego warstwę muzyczną odpowiadają Bartosz Dziedzic i Aleksander Krzyżanowski – autorzy ostatniego hymnu Męskiego Grania I Ciebie też, bardzo. Można się więc w ciemno domyślać efektów tej współpracy. Jest przebojowo!

Igo Helena
Igo – “Helena”, okładka singla

Tytuł pierwszego solowego singla Igo nie jest przypadkowy. Helena, to imię jego córeczki, która przyszła na świat pod koniec 2021 roku. W tym niespełna czterominutowym utworze artysta zawarł całą gamę emocji związanych z tym wyjątkowym wydarzeniem w jego życiu. Sam mówi o swoim najnowszym utworze:

Utwór przeszedł wiele metamorfoz i miał wiele rozpoczętych tekstów. Za każdym razem kiedy wydawało nam się że już to mamy, wyczuwałem że warto jeszcze poczekać, że w moim życiu wydarzy się coś jeszcze, co nada utworowi emocjonalnego blasku. Doskonale pamiętam moment, w którym dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży. To był zdecydowanie ten moment. W ciągu kilku godzin miałem skończony zupełnie nowy tekst, który po prostu ze mnie wypłynął. To są te momenty, za które kocham sztukę – momenty prawdziwej szczerości. Premiera ma miejsce dokładnie miesiąc po narodzinach małej. Przypadek? Nie chcę wierzyć w takie przypadki.

Igo – Helena, zobacz teledysk!

Igo rozpoczyna nową muzyczną drogę w swojej karierze. Jego pierwszy solowy album zapowiada wyjątkowy singiel – Helena. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Debiutancki hat-trick Igora Walaszka Zakończenie działalności duetu Bass […]

igo

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →