Maciej Chomik

TOP 5 nieoczywistych utworów Clock Machine


03 sierpnia 2021

Podziel się newsem:

Clock Machine po pandemicznej przerwie powoli zapada w swój Sen. Z tej okazji przygotowaliśmy krótkie zestawienie z nieoczywistymi utworami z dyskografii krakowskiego zespołu.

Przywitajmy ich oklaskami

Myślę, że większość z nas zna lub przynajmniej kojarzy grupę będącą bohaterką tego tekstu. Aby jednak dopełnić wszystkie formalności: Clock Machine to zespół tworzący muzykę łączącą w sobie rocka, rocka alternatywnego, nieco funku, szczyptę elektroniki. Obecnie w jego skład wchodzą: wokalista Igor Walaszek – który do spółki z byłym basistą Clocków, Kubą Traczem współtworzy duet Bass Astral x Igo – basista i wokalista Konrad Nikiel, gitarzysta Jakub Wojtas oraz perkusista Piotr Wykurz. Grupa ma na swoim koncie EP-kę, która tytuł odziedziczyła po nazwie zespołu oraz trzy studyjne albumy: Greatest Hits (2014), Love (2016) oraz Prognozy (2019).

Grupa już ponad półtora roku temu zapowiedziała przerwę w działalności, jednak z wiadomych przyczyn panowie nie zdołali dokończyć ostatniej trasy przed zapadnięciem w sen. Z okazji zbliżającego się koncertu w Poznaniu, prezentujemy zestawienie zawierające nieco nieoczywiste kawałki z dyskografii Clock Machine.

TOP 5 nieoczywistych utworów Clock Machine
źródło: freshmag.pl

Clock Machine – Swimming In The River

Kawałek Swimming In The River pochodzi z pierwszego krążka chłopaków – Greatest Hits. Zdecydowanie wpisuje się on w ramy gatunku, jakim jest rock. Utwór praktycznie od razu przyszedł mi do głowy, kiedy usłyszałem I Wanna Be Your Slave od Måneskin.

Clock Machine – Heaven

Przeskakujemy do drugiego albumu i przenosimy się do nieba. Heaven to spokojna kompozycja, w której pierwsze skrzypce gra pianino. Delikatna i słyszana co jakiś czas w tle gitara dopełnia tę mieszankę i tworzy jedną z moich ulubionych piosenek z twórczości Clocków.

Clock Machine – Psycho

Lubicie Red Hot Chilli Peppers i Pearl Jam? Jeśli tak, to sprawdźcie tę propozycję pochodzącą z debiutanckiej EP-ki Clock Machine. Jeśli nie, również odpalcie sobie ten kawałek. Psycho ma w sobie bowiem wyraźne wpływy gitarowego grania z lat 90.

Clock Machine – Poly

W pewien sposób nadal pozostajemy w grunge’owych przypadkach, bo tytuł dość jednoznacznie wskazuje na nawiązanie do Polly z repertuaru Nirvany. Z resztą analizując tekst Poly i znając historię, jaka kryła się za piosenką napisaną przez Kurta Cobaina można znaleźć o wiele więcej wspólnych mianowników.

Clock Machine – Fama

Słońce, plaża i Festiwal Fama. Tego kawałka nie mogło zabraknąć w zestawieniu, bo jest to chyba najbardziej nieoczywisty z dyskografii Clocków. A przynajmniej dla kogoś, kto zespół poznawał od najnowszego albumu. „Na pełnym luzie” jak w Deweloperze nawija Tymek.

Clock Machine w Poznaniu

22 sierpnia zespół zagra na poznańskim Nocnym Targu Towarzyskim w ramach cyklu Betonowy Las. Bilety na to wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Clock Machine po pandemicznej przerwie powoli zapada w swój Sen. Z tej okazji przygotowaliśmy krótkie zestawienie z nieoczywistymi utworami z dyskografii krakowskiego zespołu. Przywitajmy ich oklaskami Myślę, że większość z nas zna lub przynajmniej kojarzy grupę będącą bohaterką tego tekstu. Aby jednak dopełnić wszystkie formalności: Clock Machine to zespół tworzący muzykę łączącą w sobie rocka, […]

Clock Machine | 22 sierpnia | Nocny Targ Towarzyski, Poznań

Biletomat.pl
70 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →