Igo - „Kochać inaczej”

Igo i Gypsy and the Acid Queen coverują klasyk De Mono


05 lipca 2021

Podziel się newsem:

W sieci ukazał się cover utworu De Mono – Kochać inaczej. Piosenkę promującą film Czarna owca zaśpiewał Igor Walaszek – wokalista Clock Machine i Bass Astral x Igo.

De Mono faktycznie kocha inaczej

Współczesna historia De Mono nie należy raczej do najprzyjemniejszych. Obecnie mamy aktywne dwa zespoły o takiej nazwie: De Mono z wokalistą Andrzejem Krzywym oraz De Mono gitarzysty Marka Kościkiewicza. Kościkiewicz jest jednym z założycieli zespołu, a także autorem tekstów z pierwszych płyt grupy. Gitarzysta opuścił jednak De Mono w 1995 roku, a w roku 2008 powołał do życia zespół o takiej samej nazwie. Od tamtej pory pomiędzy Krzywym a Kościkiewiczem toczy się spór dotyczący zarówno nazwy, jak i prawa do wykonywania piosenek zespołu De Mono.

Kochać inaczej to piosenka pochodząca z debiutanckiego krążka De Mono o tej samej nazwie. Płyta ukazała się w 1989 roku, a utwór tytułowy zyskał niemałą popularność i do dzisiaj pozostaje jednym z klasyków polskiego rocka. Jak to często z klasykami jest, bywają one z większym lub mniejszym sukcesem wskrzeszane i przerabiane. Mówi się także, że niektórych piosenek nie powinno się tykać. Może coś w tym jest, chociaż covery czasem przewyższają oryginały. Nie sądzę jednak, aby było tak w przypadku coveru Kochać inaczej w wykonaniu Igo i Gypsy and the Acid Queen ze względu na samą długość utworu, bo jest on nieco krótszy niż pierwowzór.

Igo i Gypsy and the Acid Queen coverują klasyk De Mono
De Mono – Kochać inaczej, okładka płyty

Igo i Gypsy and the Acid Queen również kochają inaczej

Igor Walaszek raczej jest już znany szerszej publiczności. Wokalista Clock Machine i Bass Astral x Igo szturmem wdarł się do zespołu Męskie Granie Orkiestra 2019 za sprawą swojego charakterystycznego głosu. Igo całkiem nieźle wykorzystał ten rozgłos. Pojawiał się nie tylko w programach telewizyjnych, ale miał także epizod w filmie. Walaszek podłożył głos Zakowi – głównemu bohaterowi filmu animowanego Szybcy i śnieżni. Teraz Igo zaśpiewał utwór De MonoKochać inaczej w ramach promocji filmu Czarna owca w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. Nowa elektroniczna aranżacja to zasługa Kuby Jaworskiego – wokalisty, multiinstrumentalisty i producenta, kryjącego się pod pseudonimem Gypsy and the Acid Queen. Jaworski ma na swoim koncie dwa solowe albumy i przygotowuje się do premiery trzeciego.

Film Czarna owca opowie historię z pozoru normalnej rodziny, której życie wywróci się do góry nogami za sprawą decyzji jednego z jej członków. Produkcja trafi na kinowe ekrany 13 sierpnia, a Wy sprawdźcie nową wersję Kochać inaczej! Pełna wersja utworu dostępna jest w serwisach streamingowych.

Igo – Kochać inaczej z filmu Czarna owca

W sieci ukazał się cover utworu De Mono – Kochać inaczej. Piosenkę promującą film Czarna owca zaśpiewał Igor Walaszek – wokalista Clock Machine i Bass Astral x Igo. De Mono faktycznie kocha inaczej Współczesna historia De Mono nie należy raczej do najprzyjemniejszych. Obecnie mamy aktywne dwa zespoły o takiej nazwie: De Mono z wokalistą Andrzejem […]

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →