Bass Astral x Igo z nowym, zaskakującym singlem „Dancing In The Dark”


18 listopada 2020

Podziel się newsem:

Niespodzianka od Bass Astral x Igo! Duet właśnie podzielił się nowym singlem zapowiadającym album Satellite. Posłuchajcie Dancing In The Dark!

Nowy album Bass Astral x Igo nadchodzi

Premiera trzeciego albumu Kuby Tracza i Igora „Igo” Walaszka, czyli Bass Astral x Igo coraz bliżej. Do tej pory krążek promowały single Planets, It’s Dark oraz Bikini. Czas na nowości!

Bass Astral x Igo – Bikini

Satellite ujrzy światło dzienne 12 lutego 2021 roku. W opisie preorderu płyty, który możecie zamawiać tutaj, czytamy:

Oprócz wcześniej publikowanych singli na płycie pojawi się siedem premierowych utworów, które powstały podczas pracy zespołu z muzykami zaproszonymi do projektu Bass Astral x Igo Ensemble. Dzięki temu Igor i Kuba eksplorują nowe nieodkryte jeszcze światy, a ich „Satelita” okrąża coraz to nowe planety.

Bass Astral x Igo
Bass Astral x Igo – Satellite, okładka albumu

Bass Astral x Igo w zupełnie nowej odsłonie

Pierwsza odsłona nowego brzmienia Bass Astral x Igo i efekty wspomnianej eksploracji słyszymy w najnowszym singlu duetu – Dancing In The Dark, który jawi się jako szereg zaskakujących niespodzianek.

Kuba i Igor odchodzą nieco od stricte klubowego klimatu, do którego zdążyli przyzwyczaić swoich fanów. Dancing In The Dark to z początku spokojnie płynący kawałek, mocno podparty partiami smyczkowymi i klimatycznym, transowym bitem, momentami przypominający bardziej działalność Clock Machine niż BAXI.

W połowie utworu następuje jednak nagły, zaskakujący zwrot akcji. Dancing In The Dark zostaje obrócony o 180 stopni i brzmi teraz jak rasowa, hollywoodzka produkcja, o wiele mocniejsza, bardziej zadziorna, z genialną trąbką. To zupełnie odświeżony Bass Astral x Igo, jakiego jeszcze nie słyszeliście.

Bass Astral x Igo
fot. D. Kramski / Męskie Granie Żywiec 2020

Bass Astral w wydaniu orkiestrowym

Nic dziwnego, bowiem za nowy singiel grupy nie odpowiada już tylko duet Tracz-Walaszek. W Dancing In The Dark słyszymy dodatkowo Runforresta w roli gościnnego wokalu, Nikodema Dybińskiego na syntezatorach, Szymona Paciora na wspomnianej trąbce, Dawida Niziurskiego na perkusji, Wotksa Famielca na basie, Paulinę MastyłoFałkiewicz na skrzypcach i altówce, Jana Stokłosę na wiolonczeli, który dodatkowo zaaranżował partie orkiestry i Martynę Szczepaniak oraz Dominikę Szczepaniak w chórkach. Taki skład robi wrażenie. Sprawdźcie finalny efekt!

Bass Astral x Igo – posłuchaj nowego singla Dancing In The Dark

Zdjęcie główne: fot. J. Oborski

Niespodzianka od Bass Astral x Igo! Duet właśnie podzielił się nowym singlem zapowiadającym album Satellite. Posłuchajcie Dancing In The Dark! Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →