Freekwencja Festiwal z pierwszą, muzyczną zapowiedzią


03 września 2021

Podziel się newsem:

W sieci ukazał się pierwszy utwór pochodzący z wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Freekwencja Festiwal. W roli głównej Baranovski i jego kawałek Tęskno mi do gwiazd.

Głosy liczą głosy

Freekwencja Festiwal to wydarzenie, które miało odbyć się w mieście z największą frekwencją na ubiegłorocznych wyborach prezydenckich. Pomysł zakładał zachęcenie do udziału w głosowaniu większą ilość obywateli. Zwycięskie miasto miało ugościć festiwal z całkiem pokaźnym i przekrojowym line-upem. Wówczas na Freekwencja Festiwal wystąpić mieli: Artur Rojek, Baranovski, Clock Machine, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Kasia Lins, Kortez, Krzysztof Zalewski, Łona & Webber, Miuosh, Mrozu, Nosowska, Organek, Pezet, Ralph Kaminski feat. Kayah, Sokół, Sorry Boys oraz Żabson.

Pomysł jednak jakby przepadł i został zapomniany. Mniejszy lub większy wpływ miały na to obostrzenia, bowiem takie przedsięwzięcie wymagało odpowiednich warunków i infrastruktury. Podążając za rozwiązaniami w postaci wydarzeń online, które w przeciągu półtora roku zaczęły w jakimś stopniu wynagradzać nam zamknięte koncerty, również i Freekwencja Festiwal odbędzie się w takiej formie.

Freekwencja Festiwal z pierwszą, muzyczną zapowiedzią

Freekwencja w wirtualnej formie

Ze względu na zmianę formy wydarzenie, okrojony został także line-up. Wypadli z niego Clock Machine, Daria Zawiałow, Kortez, Łona & Webber, Miuosh, Nosowska, Kayah i Żabson. Chociaż Freekwencja Festiwal nie przybierze klasycznej formuły, bo występy zostały wcześniej nagrane, to organizatorzy zadbali o to, aby było to wyjątkowe wydarzenie. Ma to zapewnić technologia XR, czyli tzw. cross reality, umożliwiająca tworzenie nowych form rzeczywistości poprzez włączanie obiektów cyfrowych do rzeczywistych i rzeczywistych do cyfrowych.

Do sieci trafił już mały przedsmak tego, co przygotowali dla nas organizatorzy. W tej wyjątkowej formule możemy już oglądać Baranovskiego z zespołem i ich wykon utworu Tęskno mi do gwiazd.

Baranovski – Tęskno mi do gwiazd (Freekwencja Festiwal)

Freekwencja Festiwal – gdzie i kiedy?

Transmisja wykonań z Freekwencja Festiwal odbędzie się 12 września o godzinie 19.00. Całość, po założeniu konta, będzie można oglądać na nowej, specjalnej platformie VOD. 7 września dostępny będzie wykonanie utworu Koniec świata przez Kasię Lins, zaś 9 września przyniesie Artura Rojka i jego Bez końca. Nie przegapcie!

W sieci ukazał się pierwszy utwór pochodzący z wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Freekwencja Festiwal. W roli głównej Baranovski i jego kawałek Tęskno mi do gwiazd. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko […]

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →