materiały prasowe

Mrozu wspomina osiedlowe akcje w nowym utworze


19 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Mrozu podzielił się swoim nowym utworem. Galácticos to nostalgiczne spojrzenie na beztroskie, lipcowe dnie spędzane na blokach z kolegami z podwórka.

Złoty etap

Mrozu przygotowuje nas na swój nadchodzący album. Artysta pod koniec maja wydał energetyczny i buzujący pozytywną energią kawałek Złoto, w którym zabrał nas do łobuzerskich lat 90., kiedy królowała beztroska. Po bardzo pracowitym i intensywnym koncertowym lecie, Mrozu nie zamierza się zatrzymywać i dzieli się nowym utworem, który zapowiada kolejny krążek! Ostatnia płyta Łukasza, Aura, ukazała się wiosną 2019 roku i była kolejną odsłoną rock’n’rollowo-bluesowej gałęzi twórczości Mroza. Wnioskując po wydanych do tej pory singlach, kolejne wydawnictwo obierze kierunek w stronę bardziej popowych klimatów.

Mrozu wspomina osiedlowe akcje w nowym utworze
Galácticos, okładka singla

Mrozu jak Ronaldo i Luis Figo

Galácticos brzmieniowo mocno koresponduje ze Złotem. Fani piłki nożnej z pewnością już dawno wyłapali nawiązanie tytułu do hiszpańskiego klubu, Realu Madryt. Mrozu napisał utwór we współpracy z Kubą Galińskim, zaś przy tekście wsparł go Arek Sitarz, czyli Ras.

Galácticos to luzacki numer, który zrobiliśmy razem z Kubą Galińskim i Arkiem Sitarzem w trakcie pierwszych lockdownów w 2020 roku. W czasie, kiedy większość z nas zmuszona była siedzieć w bloku, a rzeczywistość była niepewna, tym numerem poprawialiśmy sobie humory, wspominając osiedlowe akcje. Nie byliśmy jakimiś zagorzałymi fanami Realu, ale pamiętamy czasy Galácticos, a przede wszystkim wybitnych piłkarzy z tamtej drużyny – z Ronaldo Luiz Nazario de Lima na czele. Jak grać, to inspirować się najlepszymi, czy to w sporcie czy w sztuce, ale przede wszystkim tak, by mieć z tego frajdę.

mówi o utworze Mrozu

Już po pierwszym wysłuchaniu utworu wiedziałem, że w teledysku ktoś będzie musiał zagrać w piłkę. Jednak, żeby odbył się mecz, najpierw trzeba wybrać składy. To właśnie ta myśl była zalążkiem pomysłu na klip. Tak powstała lekko surrealistyczna, utrzymana w ulicznym klimacie historia dwójki bohaterów, w której rywalizacja łączy się z dobrą zabawą. Na planie może nie było rywalizacji, ale trochę musieliśmy się nabiegać. Jeden dzień zdjęciowy, kilka lokacji i dużo do nagrania. Pozytywna atmosfera oraz sportowy duch pozwoliły nam sprawnie zacząć mecz. Nie było opcji, żebyśmy tego nie wygrali.

tak wypowiada się reżyser teledysku, Michał Radziej Radziejewski

Nowy, niezatytułowany jeszcze krążek Mroza, szykowany jest na początek 2022 roku.

Mrozu – Galácticos, zobacz teledysk

Mrozu podzielił się swoim nowym utworem. Galácticos to nostalgiczne spojrzenie na beztroskie, lipcowe dnie spędzane na blokach z kolegami z podwórka. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Złoty etap Mrozu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →