Piotr Książek

Ras położył ostatnią zwrotkę w karierze u Barto Katta


11 października 2021

Podziel się newsem:

W utworze Barto Katta pochodzącym z albumu Yuppie wziął udział także Miły ATZ. Sprawdź szczegóły.

Pożegnanie z Rasmentalismem

W maju bieżącego roku zespół w składzie Ras oraz Ment XXL ogłosił koniec 15-letniej działalności. W ramach pożegnania zapowiedzieli serię koncertów. Wszystkie zostały wyprzedane. Choć na swoim Instagramie Ras napisał, że jest to wbrew pozorom informacja wesoła, my nie możemy odżałować tej straty dla polskiej sceny. Duet wydał aż 8 studyjnych albumów i wszystkie były bardzo dobre. Na początku wstrząsały podziemiem, by doczekać się przewrotu wraz z albumem Za młodzi na Heroda wydanym nakładem Asfalt Records. Od tamtej pory raperzy na stałe zagościli w mainstreamie, wykręcając spore numery i wywołując jednocześnie zachwyty wśród krytyków. To sztuka, którą opanować udało się niewielu. Wszystkiemu przez cały czas przyświecała miłość do muzyki oraz niegasnąca zajawa. Niestety, ta w końcu się wypaliła. Jak przyznaje Ras w wywiadach – przestał to czuć i nie ma zamiaru kontynuować działalności na siłę. Jednego nie można mu odmówić – niepodważalnej szczerości artystycznej.

Przeczytaj także: „Zusammen” – nowy singiel Bażanta i 2K-a już na streamingach

Ras dograł się Barto Kattowi
Rasmenatlism, źródło: kadr z teledysku

Ras u Barto Katta

Ras po raz kolejny udowadnia, że potrafi odejść w wielkim stylu. Oprócz wyprzedanej trasy koncertowej, na pożegnanie położył także doskonałą zwrotkę na jeszcze lepszym albumie zatytułowanym Yuppie od Barto Katta. Raper dograł tam feat razem z Miłym ATZ-em. Recenzja albumu pojawi się u nas już niebawem. Póki co zachęcamy gorąco do odsłuchu, bo płyta muzycznego wizjonera jest naprawdę dobra. Ukazała się nakładem założonej przez Barto Katta oficyny wydawniczej, BUMP’12. Wydanie fizyczne możecie zamówić tutaj.

Barto Katt – 99’skarg (feat. Miły ATZ, Ras)


Barto Katt w premierowym odcinku Rap Backstage o przejściu na swoje

Premierowy odcinek podcastu Rap Backstage z gościnnym udziałem Barto Katta jest już dostępny na platformach streamingowych oraz na kanale YouTube IDĘWTANGO. Sprawdźcie koniecznie!

W utworze Barto Katta pochodzącym z albumu Yuppie wziął udział także Miły ATZ. Sprawdź szczegóły. Pożegnanie z Rasmentalismem W maju bieżącego roku zespół w składzie Ras oraz Ment XXL ogłosił koniec 15-letniej działalności. W ramach pożegnania zapowiedzieli serię koncertów. Wszystkie zostały wyprzedane. Choć na swoim Instagramie Ras napisał, że jest to wbrew pozorom informacja wesoła, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →