Kukon i Atutowy łączą siły we wspólnym kawałku


10 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Zarówno Kukon, jak i Atutowy mają ostatnio dosyć napięty grafik. Panowie znaleźli jednak chwilę na wspólną piosenkę i prezentują matrioszki.

Kukon i jego ogrody pełne muzyki

Wstyd się przyznać, ale o Kukonie więcej usłyszałem za sprawą ubiegłorocznego albumu Quebonafide ROMANTICPSYCHO, na którego edycji specjalnej pojawił się wspomniany bohater tego newsa. Ksywa Jakuba Konopki gdzieś wcześniej obiła mi się o uszy, twórczości raczej nie kojarzyłem. A trzeba mu to oddać że jego dyskografia jest już całkiem spora. Mając większą świadomość o postaci rapera, zacząłem dostrzegać go częściej na featach, wśród których warto wymienić halo u Favsta i Gibbsa, No Future z Margaret, tegoroczne New Age Punk Zdechłego Osy czy Polityka z nadchodzącego krążka Magiery. Kukon wydał w tym roku płytę DRAMAT. z Julią Mikułą, a teraz, razem z Atutowym dzielą się kawałkiem matrioszki.

Kukon i Atutowy łączą siły we wspólnym kawałku
matrioszki – okładka singla

Nowa odsłona PUMA Talents

Matrioszki powstały w ramach akcji PUMA Talents. W przeszłości brali w niej udział chociażby schafter, Daria Zawiałow czy Jan-rapowanie. Nie jest to jedyny utwór przygotowany na potrzeby tej kampanii, bowiem drugim jej bohaterem jest Hodak, który wspólnie z 2K stworzyli Inny Świat. Oprócz udziału w jednej akcji, oba te kawałki łączy… ten sam teledysk w reżyserii Mateusza Miszczyńskiego. Z resztą, sprawdźcie sami!

kukon, @atutowy – matrioszki, zobacz klip

Kukon w letniej trasie

Można stwierdzić, że Kukon w zasadzie naprzemiennie tylko nagrywa nową muzykę i gra koncerty. Poniżej prezentujemy rozpiskę z najbliższymi występami rapera:

  • 12 sierpnia – Amfiteatr w Koszalinie – Miejski Hip-Hop Festiwal #2 – kup bilet na Biletomat.pl
  • 13 sierpnia – Amfiteatr w Kołobrzegu – Miejski Hip-Hop Festiwal #2 – kup bilet na Biletomat.pl
  • 20 sierpnia – Rzeszów, Przystań na Lato – kup bilet na Biletomat.pl
  • 21 sierpnia – Lublin, PLENER – kup bilet na Biletomat.pl
  • 26 sierpnia – Wrocław, Hotspot – Lato w Plenerze | Kukon x Oki – kup bilet na Biletomat.pl

Zarówno Kukon, jak i Atutowy mają ostatnio dosyć napięty grafik. Panowie znaleźli jednak chwilę na wspólną piosenkę i prezentują matrioszki. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kukon i jego ogrody […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →