Piotr Szapel

Z salonu Mercedesa na planszę. Quebonafide w Monopoly


16 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Quebonafide najwyraźniej nie zamierza poprzestawać na okładce krzyżówek panoramicznych. Raper pojawi się w specjalnej edycji popularnej planszówki.

Międzynarodowy handel nieruchomościami

Wiecie, co oprócz takich samych zasad łączy Monopoly i Eurobusiness? Obie te gry niszczą przyjaźnie. Oczywiście w tym momencie przesadzam, jednak tam gra się raczej bez żadnych skrupułów, aby tylko osiągnąć sukces i zmiażdżyć swoich przeciwników. Planszówki te cieszą się w Polsce sporą popularnością, jednak nasz rodzimy Eurobusiness raczej trzyma się klasycznej i standardowej wersji. Inaczej sprawa ma się w przypadku Monopoly. Amerykańska gra doczekała się wielu różnych edycji specjalnych takich jak Monopoly Coca-Cola, Monopoly Avengers, Monopoly The Office, Koktajlopoly, Kasynopoly i można tak wymieniać i wymieniać. Swoich dedykowanych edycji doczekały się także między innymi Wrocław czy Gdynia. Teraz do tego grona dołącza także Monopoly Ciechanów!

Quebonafide w Monopoly

A skoro Ciechanów, to musi być i Quebonafide. Raper znany z zamiłowania do klocków LEGO, tym razem pojawi się w grze planszowej. Nie wiadomo póki co, jaka rola w Monopoly Ciechanów przypadnie Kubie. Oprócz Quebo, w projekt zaangażowały się także inne znane osoby związane z miastem – wśród nich znaleźli się między innymi profesor Jerzy Bralczyk czy olimpijczyk Tomasz Majewski. Trzeba przyznać, że o Quebonafide słychać ostatnio całkiem sporo: raper wspólnie z Krzysztofem Gonciarzem prowadzą serię podcastów Let’s be clear, a parę dni temu ukazał się długo wyczekiwany kawałek Benz-Dealer we współpracy z Tommym Cashem.

O tej wyjątkowej edycji Monopoly poinformował na swoim Facebooku prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński. Gra będzie dostępna póki co tylko w ciechanowskim Parku Nauki Torus w cenie 159 złotych. We wrześniu ma pojawić się w wybranych sklepach sieci Empik. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na modernizację budynku schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie.

To jest prawdziwy ogień. Powstała oficjalna licencjonowana gra planszowa MONOPOLY edycja CIECHANÓW. W środku same lokalne klimaty!! Gwarantuję Wam dobrą zabawę połączoną z edukacją i miejskim sentymentem ;) W grze oprócz znanych Wam miejsc czy wielu ciekawostek, znajdziecie także osoby związane z miastem, które zaangażowały się w projekt, m.in.: prof. Jerzego Bralczyka, Quebonafide, Szymona Kołeckiego czy Tomasza Majewskiego. Już od najbliższej soboty grę można kupić za 159 zł w Parku Nauki Torus, a za kilka tygodni ta planszówka pojawi się także w wybranych sklepach sieci Empik w całej Polsce! To świetna promocja miasta, ale i ważny cel społeczny, bo dochód ze sprzedaży planszówki przeznaczymy na modernizację budynku schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie.

czytamy na Facebooku Krzysztofa Kosińskiego
Z salonu Mercedesa na planszę. Quebonafide w Monopoly
Facebook / Krzysztof Kosiński

Quebonafide najwyraźniej nie zamierza poprzestawać na okładce krzyżówek panoramicznych. Raper pojawi się w specjalnej edycji popularnej planszówki. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Międzynarodowy handel nieruchomościami Wiecie, co oprócz takich […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →