fot. Dagmara Szewczuk

Mrozu rozpoczyna nowy, złoty etap swojej kariery

Obserwuj nas na instagramie:

Mrozu prezentuje nowy, energetyczny singiel Złoto, którym zabiera nas z powrotem do beztroskiego okresu łobuzerskich lat 90.

Mrozu otwiera nowy rozdział w swojej karierze

Dzieje się u Mroza! Co prawda jego ostatni album Aura ukazał się ponad dwa lata temu, ale zaledwie kilka miesięcy temu, Łukasz Mróz wziął udział w projekcie Miasto Muzyka, czego efektem była współpraca z Duitem, sfinalizowana utworem Bez Snu, w którym Mrozu wspomina swój rodzinny Wrocław.

Mrozu – Bez snu (prod. Duit) | Miasto Muzyka

Jakiś czas temu artysta ogłosił również, że dołącza pod skrzydła Kayaxu, który przejął nad nim opiekę managerską. Taki ruch nie mógł zwiastować niczego innego – nadchodzi nowy rozdział w karierze Mroza!

To, co traci kolor, Mrozu zamienia w złoto

Rozdział ten otwiera świeżutki singiel Złoto, w którym Mrozu cofa się do pierwszej połowy lat 90., czyli czasu pełnego beztroski, swobody i ekscytacji związanej z tym, co przyniesie przyszłość. Klimat epoki, do której w popkulturze coraz częściej lubimy powracać oddaje nie tylko warstwa muzyczna Złota, nad którą Mrozu pracował z Piotrkiem „Rubensa” Rubikiem i Wiktorem Koperskim, ale również genialny teledysk, który zabiera nas z powrotem na kolorowe blokowiska.

Mrozu Złoto
Mrozu – “Złoto”, okładka singla
fot. Dagmara Szewczuk

Klip w reżyserii uzdolnionej Zuzanny Plisz, która wcześniej zrealizowała obsypany nagrodami teledysk do innego utworu MrozaDuch (14 nominacji na festiwalach, w tym między innymi CAMERIMAGE International Festival, Berlin Music Video Awards, Fryderyki 2018 oraz 6 nagród m.in. na La Guarimba IFF, Evolution Mallorca IFF czy Austin Music Video Festival), przedstawia przygody grupki kumpli, pełne łobuzerki, swobody i czystej radości.

Wbrew pozorom, Złoto nie powstało jednak wcale na osiedlu, a wśród pięknych, górskich krajobrazów. O procesie tworzenia swojego najnowszego utworu sam Mrozu mówi:

Piosenka narodziła się po dotarciu trzech kumpli do górskiej chaty z zapierającym dech widokiem na Jezioro Czorsztyńskie. Ze sobą zabraliśmy gitary, sprzęt studyjny i rowery. Muzyka do piosenki Złoto to efekt pierwszej nocy w głuszy, która wyzwoliła niesamowitą radość z grania i zapomnienie o trudnej sytuacji, która nas muzyków obecnie dotknęła.

Mrozu – Złoto, posłuchaj i zobacz teledysk

Mrozu prezentuje nowy, energetyczny singiel Złoto, którym zabiera nas z powrotem do beztroskiego okresu łobuzerskich lat 90. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Mrozu otwiera nowy rozdział w swojej karierze […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →