fot. Filip Blank / art. Tomasz Goławski

„How… It All Ends” – BOKKA z wizją końca świata na koniec roku


03 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół BOKKA zakończył 2021 rok kolejną zapowiedzią swojego nadchodzącego albumu i… końca świata. Sprawdźcie How… It All Ends!

Ujmująca historia BOKKI w świetle końca świata

Jeśli dotychczasowe single zapowiadające nowy album zespołu BOKKA, czyli Blood Moon oraz 900 wydawały Wam się apokaliptyczne, to tym razem mamy do czynienia z prawdziwym muzycznym urzeczywistnieniem końca świata. Trzeci utwór wieńczący singlowy tryptyk, który zwiastuje czwarty album tajemniczej grupy z pograniczna elektroniki i alternatywy – How… It All Ends – to kolejna odsłona muzycznej wizji końca świata w wykonaniu zespołu BOKKA.

How... It All Ends BOKKA
BOKKA – How… It All Ends, okładka singla

Tym razem narracja prowadzona jest oczami strażaka z powołania, który w obliczu nadchodzącej zagłady otrzymuje od swojej żony ultimatum – ja albo oni. Kobieta potrzebuje dowodu miłości, jednak dla mężczyzny, którego nadrzędnym celem jest ratowanie ludzkich żyć, wybór ten jest niemożliwy do dokonania.

Rozterki mężczyzny pogłębiają mroczny, transowy bit i ciężki bas utworu How… It All Ends, które stają się uosobieniem narastającego niepokoju związanego z nadchodzący końcem świata. Całość dodatkowo podsyca animacja autorstwa Tomka Goławskiego, która zamyka wizualny tryptyk składający się z – w kolejności – tytułowego utworu Blood Moon oraz 900.

Oto ostatnia część naszego apokaliptycznego tryptyku, a jednocześnie zwiastun tego, co nastąpi później. Koniec świata? Trudno o nim obecnie nie rozmyślać.
Życzymy Wam jaśniejszej rzeczywistości w 2022 i świadomości, że mamy wpływ.
Wasza BOKKA 🥂

BOKKA – How… It All Ends, posłuchaj!

Poza podsycającą dramaturgię sytuacji warstwą muzyczną singla How… It All Ends na początku utworu słyszymy również intrygujący dialog, który jest spreparowaną przez zespół rozmową pomiędzy pilotem samolotu a wieżą kontrolną. Oba głosy – zarówno kobiety, jak i mężczyzny – nagrała Y, wokalistka BOKKI, która użyła serii efektów, aby zmienić swoją barwę głosu nie do poznania. Jak przyznają sami artyści:

Cały dzień śmialiśmy się z tego, jak niewiarygodnie dobrze wyszła nam ta manipulacja.

Blood Moon – kiedy premiera nowego albumu BOKKI?

How… It All Ends to trzecia zapowiedź nadchodzącego czwartego album BOKKI, zatytułowanego Blood Moon, który ukaże się w pierwszej połowie 2022 roku. Krążek ten powstał w wyniku inspiracji fikcyjną historią końca świata, który następuje w trakcie zjawiska znanego „krwawym księżycem”. Nie przegapcie tej wyjątkowej premiery!

Zobacz również: BOKKA powraca w apokaliptycznej odsłonie. Nowy singiel „Blood Moon” już jest

BOKKA HOW... IT ALL ENDS
BOKKA – How… It All Ends

Zespół BOKKA zakończył 2021 rok kolejną zapowiedzią swojego nadchodzącego albumu i… końca świata. Sprawdźcie How… It All Ends! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Ujmująca historia BOKKI w świetle końca […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →