Kasai i Y (BOKKA) we wspólnym utworze “Rite of Passage”


22 kwietnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Duet Kasai i Y z zespołu BOKKA to połączenie dwóch skrajnych światów muzycznych, które zaowocowało wspólnym utworem Rite of Passage, za którym kryje się wyjątkowa historia.

Kasai i Y (BOKKA) – dwa różne światy, jeden wspólny cel

Y to różowowłosa wokalistka zamaskowanego, tajemniczego zespołu BOKKA, który od lat zachwyca swoimi energetycznymi kompozycjami, w których główną rolę odgrywa elektronika. Z kolei Kasai to muzyczne odzwierciedlenie intymności, kruchości i subtelnej wrażliwości.

Jest jednak coś, co łączy obie artystki – emocjonalność, która charakteryzuje zarówno twórczość Kasai oraz BOKKI. Właśnie to słyszymy w ich nowym, wspólnym utworze – Rite of Passage.

Kasai Y BOKKA Rite of Passage.

Rite of Passage – historia wciąż aktualna

Poza pulsującym, wkręcającym się w głowę brzmieniem, utwór, będący efektem współpracy Y i Kasai niesie coś jeszcze – wyjątkową historię, która przypadkowo idealnie wpisała się w obecne realia. Co ciekawe, utwór ten powstał jeszcze przed naszym zamknięciem się w domach, w związku z narodową kwarantanną, a inspiracją do niego była historia grupy młodych piłkarzy, którzy wraz ze swoim trenerem zostali uwięzieni w 2018 roku w jaskini Tham Luang, w Tajlandii. W wywiadzie dla K-MAG, Kasai zdradza dlaczego właśnie to zdarzenie zainspirowało ją i Y do napisania Rite of Passage.

To był pomysł Y. Pewnego razu podczas pracy nad tekstem napisała mi, że obejrzała niedawno dokument o misji ratunkowej tych chłopców i że nie może się od tej historii uwolnić. Pod wpływem emocji napisała tekst, wysłała mi go, a do mnie doszło, że nie wyobrażam sobie tego utworu inaczej. W dość spontaniczny sposób moja muzyka z jej liryką idealnie się splotły.

Kasai / Y (BOKKA) – Rite of Passage, posłuchaj

Posłuchajcie tego wyjątkowego utworu i zobaczcie teledysk z elektryzującymi wizualizacjami, które dopełniają całą tę wyjątkową i niecodzienną opowieść.

Duet Kasai i Y z zespołu BOKKA to połączenie dwóch skrajnych światów muzycznych, które zaowocowało wspólnym utworem Rite of Passage, za którym kryje się wyjątkowa historia. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Kasai i Y (BOKKA) – dwa […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →