Aftermath Tour - Banisher, Truism + supports TORUŃ

Aftermath Tour – Banisher, Truism + supports TORUŃ

2 maja 2024, Czwartek

NRD

Browarna 6, Toruń

Start: godz. 19:00

Podziel się:

BANISHER (modern death metal, Rzeszów)
TRUISM ( groove/progressive metal, Wrocław)
+ supports
02.05.2024 Klub NRD (ul. Browarna 6, Toruń)

AFTERMATH TOUR – BANISHER i TRUISM na wspólnej trasie po Polsce na przełomie kwietnia i maja!
Niegdyś skrzydłowi Acid Drinkers, dziś znów razem na jednej scenie!

Banisher, na czele z hersztem banitów Hubertem “Hubem” Więckiem (DIETH, ex-Decapitated) oraz Truism, dowodzony przez Łukasza “Dzvona” Cyndzera (Acid Drinkers), wyruszają na wspólną trasę po Polsce na przełomie kwietnia i maja.

Zespoły zawitają do 6 miast:
30 IV 2024 – Wrocław Klub Łącznik
01 V 2024 – Poznań Klub pod Minogą
02 V 2024 – Toruń NRD Klub
03 V 2024 – Łódź Wooltura
04 V 2024 – Katowice Piąty Dom
05 V 2024 – Kraków Klub Gwarek

Hub:
“Jestem niesamowicie podekscytowany tą trasą. Po wszystkich pandemicznych zawirowaniach i moich zobowiązaniach w innych zespołach wreszcie wracam do grania ze swoim macierzystym bandem!
Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną setlistę: oprócz ostatnich singli z 2023 roku oraz najnowszego numeru, który wypuścimy wiosną, zagramy całą demówkę “Sorrow of Death” w nowych aranżach! Nie graliśmy tego materiału od 2006 roku, co na pewno będzie nie lada gratką dla starszych fanów. Jest to również nasza pierwsza solidna trasa po Polsce od 2016 roku, więc będzie to także coś “świeżego” w polskim kalendarium koncertowym.
Na trasie, oprócz lokalnych supportów (TBA), towarzyszyć nam będzie Truism. Jest to nowy band Dzvona z Acid Drinkers, z którymi miałem przyjemność zagrać kilka koncertów zastępując Popcorna na gitarze w 2019 i 2020 roku. Kto wie, może nawet w ramach niespodzianki odpalimy razem jakiś szlagier Kwasożłopów!”
Banisher został założony w Rzeszowie w 2005 roku przez Huberta Więcka (DIETH, Acid Drinkers (live), ex-Decapitated). Ich wszechstronną muzykę można określić jako nowoczesny death metal, muzycznie dojrzały i zaawansowany technicznie, a jednocześnie z porywającymi i chwytliwymi riffami, intensywną perkusją i agresywnym, wściekłym wokalem. Inspirowane snami i koszmarami, skłaniające do refleksji teksty odzwierciedlają różnorodne emocje i tworzą oniryczną atmosferę, pełną konsternacji, przerażenia, rozpaczy i złości.
Obecny potężny skład obejmuje członków i byłych członków takich zespołów jak Decapitated, DIETH, Fleshgod Apocalypse, Belphegor, Vital Remains i Hate.
Ich ostatni album, „Degrees of Isolation” ukazał się nakładem Selfmadegod Records w 2020 roku. Obecnie zespół promuje dwa nowe single wydane w 2023 roku, jednocześnie pracując nad piątym albumem, który ukaże się w 2024 roku.

MEDIA:
Website: www.banisher.pl
Facebook: www.facebook.com/banisherofficial
Spotify: open.spotify.com/artist/59w2EMrHuuHKRfIqSRFKNW
Instagram: www.instagram.com/banisher_official
Bandcamp: www.banisher.bandcamp.com
Youtube channel: www.youtube.com/banisherhubert

TRUISM wywodzący się z żywej sceny metalowej Wrocławia, ucieleśnia puls nowoczesnego groove metalu połączonego z elementami progresywnymi. Pod przewodnictwem Dzvona Cyndzera, znanego z Acid Drinkers, Truism prezentuje świeże, dynamiczne podejście do gatunku. Lider wspierany jest przez Macieja Morawskiego (Veal), Adama Hajdasza (Prawda) oraz Jeremiasza Bauma, znanego z polskich mistrzów djentu – The Materia. Obecny skład ma spore szanse tchnąć nowe życie w gatunek.

MEDIA:
Spotify: spoti.fi/3UgPVS4
Youtube: www.youtube.com/@truism_metal
Facebook: www.facebook.com/truism.metal
Instagram: www.instagram.com/truism.metal

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →