Słoń | Toruń

Słoń | Toruń

6 października 2024, Niedziela

Lizard King Toruń

Kopernika 3, Toruń

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na koncert króla horror rapu w Polsce – Słonia, który odbędzie się już 6 października (niedziela) 2024 roku w klubie Lizard King Toruń. Słonia wspierał będzie niezawodny Dj Soina oraz Profesor Smok.

SŁOŃ, a właściwie Wojciech Zawadzki urodziny 27.11.1983 w Poznaniu.

Różnorodność – łączenie fascynacji hip-hopowych z rockowymi, hardcore’owymi i metalowymi -jest jedną z najważniejszych cech dzisiejszego stylu Słonia. Choć na ogół nagrywa on utwory klasycznie rapowe -samplowane lub elektroniczne -tkwi w nich rockowy puls i pazur, atmosfera i intensywność z rodzaju tych, których prędzej uświadczy się na hardcore’owych albo punkowych gigach.

Po raz pierwszy na szeroką skalę słuchacze mogli się o tym przekonać w 2008 roku, gdy w podziemiu ukazał się imienny krążek Wyższej Szkoły Robienia Hałasu, czyli duetu, który Słoń tworzy z innym poznańskim MC, Shellerinim. Mniejsza o popularność, jaką nazwa zespołu cieszy się po dziś dzień w Internecie -lepszym miernikiem siły rażenia tego wydanego własnym sumptem krążka jest imponująca jak na nie legal (zwłaszcza w tamtych czasach) liczba ponad dwóch tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

W maju 2009 ukazał się pierwszy album solowy Słonia zatytułowany “Chore melodie” utrzymany w stylistyce horrorcore, dzięki któremu artysta stał się czołowym reprezentantem tego gatunku w Polsce. W 2012 roku do powszechnej sprzedaży trafiła pierwsza produkcja WSRH pt. “Szkoła wyrzutków”. Wydawnictwo odniosło sukces fonograficzny plasując się na 5. miejscu zestawienia najpopularniejszych płyt w kraju.W duecie z producentem muzycznym Mikserem Słoń nagrał materiał pt”Demonologia” (2010) oraz “Demonologia2″(2013)- trzy płytowe wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu zestawienia OLiS. W kolejnych latach Słoń postawił na solowe projekty, a Brain Dead Familia” -2015 i “Mutylator” -2018 solidnie ugruntowały jego pozycję na rodzimym rynku fonograficznym.

W grudniu 2020 ukazał się czwarty solowy album Słonia pod tytułem “Redrum”, który powstawał pod roboczym tytułem “Czerwony Rum” i został zrealizowany we współpracy z jednym producentem. Za wszystkie bity odpowiada Chris Carson, a na płycie nie pojawili się żadni dodatkowi goście. Album został bardzo dobrze oceniony przez dziennikarzy: Newonce.net nazwał Redrum jedną z najlepszych rapowych płyt 2020,natomiast Dawid Bartkowski z interia.pl mianuje Słonia królem swojej niszy, a numer “Wojna totalna” nazywa “lirycznym pancerfaustem, walcem dla społeczeństwa oraz być może najlepszym i najbardziej dosadny opisem aktualnej sytuacji w kraju”. Ostatni krążek rapera uzyskał status złotej płyty.

Słoń | Toruń | 6 października 2024, Niedziela, Lizard King Toruń

Biletomat.pl
89 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →