Tribute To Depeche Mode | Toruń

Tribute To Depeche Mode | Toruń

29 września 2024, Niedziela

Lizard King Toruń

Kopernika 3, Toruń

Start: godz. 19:00

Podziel się:

GMW PLAY DEPECHE MODE to znakomite polskie trio grające najlepsze utwory Depeche Mode. Od klasyki po najnowszy album w różnorodnych aranżacjach w wykonaniu rewelacyjnych instrumentalistów z fenomenalnym głosem charyzmatycznego prezentera radiowego.
GMW to skrót od znanych na rynku nazwisk: Gołębski, Maszyński,Wełyczko.

Paweł Gołębski, dziennikarz i prezenter radiowy, jest gospodarzem popularnej audycji “Dzień dobry we Wrocławiu” w Radiu RAM. Podczas pandemii opisywał z kolegami życie w lockdown’ie za pomocą muzyki ze słynnego albumu “Violator” Depeche Mode.
W nietypowych okolicznościach zarejestrowali 9 utworów, od “Enjoy the silence” po “Personal Jesus”, a do każdego z nich stworzyli teledyski. Oryginalny pomysł zwrócił uwagę fanów, którzy docenili ich jakość i szybko zaczęli domagać się, by trio koncertowało.

Za aranżacje muzyczne w GMW odpowiada Waldemar Maszyński, pianista, współpracujący z popularnymi artystami i oryginalnymi, różnorodnymi gatunkowo projektami muzycznymi.
W jego portfolio znajdziemy koncerty z Mesajah, Roger’em Treece w Filharmonii Sudeckiej, duet Chillove, współpracę z teatrami w Polsce, radiowe “Piano Day” z udziałem Leszka Możdżera, a nawet wieczory z argentyńskim tango. Maszyński łączy vintage z nowoczesnością. W GMW szuka oryginalnych barw używanych przez Depeche Mode i wkomponowuje je we współczesny anturaż.

Szczególną rolę w brzmieniu GMW odgrywa gitarzysta Marcin Wełyczko,
doskonalący swój kunszt na stylach takich gwiazd jak Steve Vai, Frank Gambale i Allan Holdsworth. W interpretacjach Depeche Mode tworzy autorskie gitarowe riffy do elektronicznych aranżacji Maszyńskiego i prezentuje charakterystyczne solówki Martina L. Gore’a.

To niecodzienne trio wybrało najlepsze utwory z ponad 40-letniej historii Depeche Mode i wykonuje je w stylu zbliżonym do oryginału lub całkowicie je przearanżowując.
Ich interpretacje docenili dziennikarze z Niemiec zapraszając zespół na światową płytę coverów “Songs of faith and devotion”, wydaną przez Orkus Magazine.
Gołębskiego, Maszyńskiego i Wełyczkę podziwiają też najwierniejsi, wieloletni fani Depeche Mode. Wystąpili, m.in., na 30-leciu jednego z największych fanklubów w Polsce w Katowicach, w bydgoskiej Fabryce Lloyda, Starym Klasztorze, na festiwalu Podwodny Wrocław czy w Irlandii.

Na YT znajdziecie kilkanaście utworów DM w wykonaniu GMW.
W komentarzach fani z całego świata chwalą ich za wysokie umiejętności wokalne i instrumentalne, naturalny performance, różnorodność i lekkość z jaką wykonują kultowe songi oraz za atmosferę, którą tworzą podczas koncertów.

Tribute To Depeche Mode | Toruń | 29 września 2024, Niedziela, Lizard King Toruń

Biletomat.pl
75 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →